میکسر شامپو

شاید برای شما سوال پیش آمده دستگاه میکسر چیست و چه کاربردی دارد؟ دستگاهی که چند ماده مختلف را با هم مخلوط می‌کند تا همگن و ترکیب شوند و در نهایت یک ماده صاف و یکنواخت را تولید می‌کند را میکسر می‌گویند که در صنایع مختلفی چون صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع آرایشی و … کاربرد دارد. امروزه با پیشرفت صنعت روش‌های قدیمی در تولید محصولات جایگاهی ندارند و برای این‌که در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید باید به تولید خود تنوع و قالب جدید دهید.

میکسر شامپو

امروزه میکسرها نقش مهمی در صنعت دارند بلاخص میکسر شامپو که مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است. شامپو نوعی ماده شیمیایی است که در صنعت تولید مواد شوینده  توسط میکسر ساخته می‌شود. میکسر شامپو به گونه ویژه‌ای طراحی و تولید شده است و برای مخلوط کردن مواد اولیه شامپو و مواد شوینده مایع کاربرد دارد. این دستگاه برای همگان سازی و ترکیب محصولات مراقبت از مو با راندمان بالا و در نتیجه موجب کاهش هزینه‌ها شده است. میکسرها متناسب با نیاز تولید، قدرت همزن و گرما ساخته می‌شود. همچنین برخی از میکسرها می‌توانند فرایند میکس، ذخیره سازی، پرکردن بطری و درب بندی را به صورت اتوماتیک انجام دهند.

دستگاه میکسر شامپو

در میکسر، ظرف شامپو یا مخزن ازاستیل یا فولاد ضد زنگ با ضخامت مناسب و مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده است تا بتوانید مواد اولیه که برای تولید شامپو در نظر گرفته شده را به راحتی حرارت دهید. این دستگاه دارای هموژنایزر در ورودی پایین ظرف است و همه مواد را همگن می‌کند. میکسر شامپو مجهز به دو سری پارو از نوع تیغه ای شیبدار است. دو تیغه در جهت مخالف هم حرکت می‌کنند که اختلاط یکنواخت را آسان می‌کند. وجود سیستم خلا باعث مخلوط کامل هموژن، امولسیون شده و در عین حال از هوادهی جلوگیری می‌کند که باعث صرفه جویی در هزینه کارخانه می‌شود. در نهایت این کار سبب عمر طولانی در خطوط تولید و تعمیرات دیر هنگام دستگاه می‌شود.

دستگاه های میکسر شامپو

امروزه انتهای میکسر شامپو را به شکل محدب یا قیفی طراحی می‌کنند تا مواد را به راحتی بتوان تخلیه کرد. این دستگاه‌ها دارای موتور و گیربکس‌های متفاوتی هستند که هر چه قدرت دستگاه بیشتر باشد باید از موتور قوی‌تری استفاده شود. برای اینکه میکسر ما در هنگام مخلوط کردن مواد فاقد سر و صدا باشد باید به نوع و کیفیت تسمه توجه کنید. زیرا تسمه تضمین شده روی عملکرد و شتاب دستگاه تاثیر می‌گذارد. پس به هنگام خرید میکسراین نکات را مد نظر قرار دهید تا بتوانید سرعت و راندمان کار خود را بالا ببرید.

حمل میکسر شامپو

ویژگی‌های شامپو میکسر

  • در ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شود.
  • دارای نشان استاندارد و سیستم خلا است
  • چرخ و دسته کرچک برای جابه جایی آسان ارائه شده است.
  • دارای پایه های سنگین است که نیاز به ساخت پایه نیست.
  • از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.
  • مخزن قابلیت گرم و سرد شدن دارد.
  • تخلیه مواد به راحتی انجام می‌شود.

ویژگی‌های شامپو میکسر

فرایند تولید شامپو توسط میکسر

فرایند تولید شامپو نسبت به محصولات دیگر بسیار چالش برانگیزتر است. پس باید در مخلوط کردن یک سری نکات رعایت شود. برای تولید شامپو ابتدا سدیم کلسیم، پروپیلن گلیکول، کوپلیمرها، آکریلات‌ها و آب را به مخزن میکسر منتقل و میکس کنید. محلول بدست آمده را با هیدروکسید سدیم مخلوط کنید. هم زدن به صورت مداوم صورت بگیرد تا به محلول یکنواختی دست یابید. ترکیب سولفات و سولفاکتانت در یک مخزن دیگر مخلوط شود. سایر مواد و افزودنی های لازم نیز برای جلوگیری از هوادهی به مخزن اضافه شود و در انتها تمامی ترکیبات با هم مخلوط  تا همگن و امولسیون شوند. برای تخلیه مواد نازل‌هایی بر روی دستگاه تعبیه شده است یا دستگاه دارای مکانیزم پنوماتیک است تا به راحتی ظرف را خالی یا پر کند.

حمل میکسر های شامپو