میکسر کرم

میکسر کرم در صنعت آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد که برای تولید کرم و لوسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارائه میکسرهای منحصر به فرد موجب تولید کرم‌های با کیفیت می‌شود. چیزی که میکسر را خاص می‌کند، توانایی آن در تجزیه و مخلوط کردن مواد با ویسکزیته بالا در زمان کم است. علاوه بر این دستگاه دارای اسکراپر تفلن است که عملیات جداکردن مواد اضافی از دیواره ظرف و تمیز کردن آن را بر عهده دارد. به وسیله میکسر می‌توانید مواد را در مدت زمان کوتاهی مخلوط کنید تا خواص کرم را حفظ  و کیفیت آن را بالا ببرید.

دستگاه میکسر کرم از یک مخزن دوجداره تهیه شده است که با بخار آب یا المنت گرم می‌شود. اکثر میکسرها استوانه شکل هستند که در انتهای آن‌ها عدسی تعبیه شده و در وسط عدسی، خروجی میکسر قرار گرفته است. این مدل میکسرها در صنایع غذایی برای تولید انواع سس کاربرد دارد.

میکسر کرم

در ساخت کرم های آرایشی، مواد تشکیل دهنده ممکن است در امولسیون روغن در آب یا امولسیون آب در روغن باشد. کرم های آرایشی معمولاً از مرطوب کننده ها و نرم کننده ها تشکیل شده اند که در فاز روغن و فاز آب کاملاً مخلوط می شوند. برای آماده سازی کرم ابتدا موم‌ها و روغن به داخل میکسر فاز مومی منتقل کرده تا از طریق حرارت ذوب شود. اگر مواد قبل از ذوب شدن با هم مخلوط شده باشند موجب کاهش هزینه و انرژی می‌شود. اکنون، ضخیم‌کننده‌ها، تثبیت‌کننده‌ها و امولسیفایرها را در ظرف فاز آبی اضافه می‌کنید هر دو مخزن مجهز به همزن از نوع ملخ موتوری هستند که باعث تسهیل در کار می‌شود.

دستگاه میکسر کرم

پس از آماده شدن فازها به دریچه اصلی تولید پماد منتقل می‌شوند تا مواد جامد و مایع به هد میکسر کشیده شده و با هم مخلوط شوند در این مرحله سرعت ترکیب مواد بسیار بالاست. در مرحله بعدی مواد به دلیل برش بین استاتور و روتور به ذرات کوچکی تبدیل شده و در محلول حل می‌شوند و دوباره به دورن هد کشیده می‌شوند تا امولسیون تشکیل شود. ( امولسیون زمانی تشکیل می‌شود که دو فاز کاملا با هم مخلوط شده باشند.) و در ادامه اکسیدهای میکرونیزه را به میکسر اضافه می‌کنید و میکسر به سرعت بالایی مواد را به ذرات ریز تبدیل می‌کند و اکسیدهای میکرونیزه به راحتی در امولسیون مخلوط می‌کند.

 محصول نهایی به وسیله پمپ به مخازن ذخیره سازی منتقل می‌شود. برای انتقال محصول و جلوگیری از هدر رفتن اسکراپرهای مخصوص در نظر گرفته شده است.

میکسر کرم

ویژگی‌های میکسر کرم

  • در سایزها و اندازه های مختلف تولید می‌شود.
  • قطعات آن از جنس استیل درجه یک است.
  • به دلیل چرخدار بودن و دسته کرچک به راحتی منتقل می‌شود.
  • دارای پایه های مقاوم است.
  • ارتفاع دستگاه و نوع موتورقابل سفارشی شدن است.
  • دارای اسکراپر تفلن است تا مواد بر روی دیواره باقی نماند.
  • دارای پمپ هموژنایزر تا مخزن را به راحتی تخلیه کند.
  • برای شستشو خودکار می توان بر روی دستگاه دوش CIP نصب کرد.

میکسر کرم

تولید کرم‌های آرایشی چه در اندازه‌های کوچک و چه در مقیاس بزرگ به مجموعه مناسبی از تجهیزات مخلوط کننده و پرکننده نیاز دارد. یکی از چالش‌های اصلی تولیدکنندگان لوازم آرایشی، زمانی است که امولسیون‌های کرم ناپایدار می‌شوند. در نتیجه مخلوط لخته شده و با هم ادغام نمی‌‌شوند که موجب آسیب به تیغه‌های همزن می‌شود. پس باید از تجهیزات مناسب چون میکسر کرم برای مخلوط کردن استفاده کنید.

میکس کرم به طور منحصر به فردی برای یکپارچه مخلوط کرن کرم طراحی و تولید شده است. میکسرهای آرایشی در اندازه‌های مختلف با ویژگیهای خاص مواد تشکیل دهنده و متناسب با بودجه شما تولید می‌شوند. میکسر هموزنایزروکیوم دارای سیستم خلا مهر و موم شده در هنگام مخلوط شدن است که از ایجاد حباب ناخواسته و رشد میکروب جلوگیری می‌کند. اکثر تولید کننده ها محصولات آرایشی از میکسر کرم استفاده می‌کنند، به دلیل توانایی بالایی که در تولید مخلوط‌های یکنواخت دارد.