دستگاه پرکن تیوب

دستگاه پرکن تیوپ چیست ؟

دستگاه پر کن تیوپ یکی از تجهیزات مهم است که در انواع صنایع کارایی بسیاری دارد و محصولات گوناگون را بسته بندی می‌کند. کاراصلی دستگاه پرکن مایعات مختلف همانند شامپوها، پمادها، رب، سس‌ها و … است. با استفاده از دستگاه پرکن تیوپ می‌توان کیفیت محصول را افزایش داد، چنانچه بسته بندی به صورت تیوپ انجام شود باعث داشتن رویه زیبا و دوام بالا آن می‌شود.

 مزایای استفاده از دستگاه پرکن تیوپ

این دستگاه در انواع مختلف با مزایا و مشخصات متفاوتی وجود دارد که تولید کننده‌های صنعتی می توانند آن را تهیه و به راحتی از آن استفاده کنند. زیرا نیاز به تخصص خاصی ندارد. از ویژگی‌های این دستگاه، سرعت بالای بسته بندی محصولات است که به افزایش راندمان کاری کمک می کند. قابلیت تنظیم حجم و مقدار مواد وجود دارد که از هدر رفتن محصول جلوگیری می کند و باعث کاهش هزینه ها می‌شود.

دستگاه پرکن پمپی

 انواع دستگاه پرکن تیوپ

دستگاه‌های پرکن تیوپ  شامل سه گروه می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند که موجب نموصنایع بسته بندی شده است. حائز اهمیت است که مشتریان قبل از خرید باید به امکانات ومشخصه‌ها آن‌ها توجه کنند. در زیر به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 • دستگاه تیوپ پرکن دستی

از عنوان این دستگاه مشخص است دستگاهی است که به کمک کاربر کار می کند و برای پر کردن مایعات غلیظ و نیمه جامد مناسب است. امروزه در صنایع مختلف می‌توان از آن استفاده کرد که دارای کاربردی آسان و مقرون به صرفه است برای افرادی که تولیدات محدودی دارند. تیوپ پرکن دستی دارای تنوع بسیاری در طرح و سایز است که می توان در فضای کوچک نیز از آن‌ها بهره مند شد.

 o شیوه عمکرد دستگاه تیوپ پرکن دستی

در دستگاه  پرکن تیوپ دستی، عمل منگنه و پرس تیوپ به شیوه سیستم  پدالی انجام می‌شود. این دستگاه بر روی میز قرار می‌گیرد و پدال آن زیرپای اپراتور است. همچنین گذاشتن تیوپ بر روی چارچوب توسط اپراتور انجام می‌شود.

o اجزای دستگاه تیوپ پرکن دستی

از اجزا مختلفی تشکیل شده است که بدنه دستگاه  پرکن تیوپ دستی از استیل درست شده است واجزای آن شامل سوپاپ دریچه گاز، کنترلر، تنظیم سرعت پر کردن مایع، مخزن تمام استیل، چراغ هشدار خطا و نازل با عملکرد سیلندر و پیستون که با پیچ بهم متصل می‌شوند.

o مزایای استفاده از تیوپ پرکن دستی

 • این دستگاه کاربردی آسان و قیمت پایینی دارد
 • دارای تنوع بسیاری در طرح و سایز است.
 • به دلیل حجم تولید کم می‌تواند در محیط‌های بسیار کوچک از آن استفاده شود.

 • دستگاه تیوپ پرکن نیمه اتوماتیک

دستگاه  پرکن تیوپ نیمه اتوماتیک در مدل‌ها و ظرفیت‌های گوناگون ساخته می‌شوند که در کارخانه ها و در تولیدی‌‌ها کوچک کاربرد دارد و مانند تیوپ پرکن دستی نیاز به اپراتور دارد که مواد را داخل تیوپ ها به اندازه مختلف تزریق می‌کند و مرحله تولید را به خوبی انجام می دهد.

 o شیوه عملکرد دستگاه تیوپ پرکن نیمه اتوماتیک

اپراتور تیوپ را از قسمت سرآن بر روی قسمت قرارگیر تیوپ قرار می‌دهد و مایع مورد نظر از انتهای تیوپ که باز است داخل تیوپ توسط نازل پر می‌شود. سپس به قسمت دوخت دستگاه رفته و از انتها پرس می‌شود. در انتها دستگاه تاریخ زن، تاریخ مربوطه را بر روی آن درج می‌کند.

 o اجزای دستگاه تیوپ پرکن نیمه اتومات

از بخش‌های مخزن تیوپ، ته بند و تاریخ زن تشکیل می شود که همه این بخش‌ ها  در محفظه ای هستند که اپراتور از هر صدمه احتمالی در امان  باشد. بخش هایی که با مواد در ارتباط هستند از فولاذ ضد زنگ و ضد اسید تولیده شده است.

 o مزایای استفاده از تیوپ پرکن نیمه اتوماتیک

 • این دستگاه قابلیت تشخیص پر کردن تیوپ به مقدار معین از طریق سنسور انتهای تیوپ را دارد.
 • سیستم پر کردن این دستگاه از نوع سیلندر پیستونی است.
 • برق مصرفی دستگاه تک فاز است.
 • پرکن تیوپ نیمه اتوماتیک قابلیت پرس تیوپ از انتها پس از پر شدن را دارد.
 • دارای قطعات پنوماتیکی برای قراردادن تیوپ‌هاست.

 • دستگاه تیوپ پرکن اتوماتیک

در این دستگاه کا‌رها به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می‌شود. تمام استانداردها در این دستگاه رعایت شده است که برای تولید انبوه کارخانه ها بسیار مناسب است.

 o شیوه عملکرد دستگاه تیوپ پرکن تمام اتوماتیک

این دستگاه نیاز به اپراتور ندارد و تمامی تجهیزات خودکار و مکانیکی هستند و بدون مشکل عمل بسته بندی را انجام می‌دهند.

 o اجزای دستگاه تیوپ پرکن اتومات

دستگاه پرکن تیوپ اتوماتیک از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود که همه آن‌ها در پشت یک محفظه ایمن قرار دارند. بخش‌هایی که شامل مخزن تیوپ، سامانه راهنمایی تیوپ به سمت پرکن، مرتب کن جهت تیوپ، بخش کن، ته بند، تاریخ زن تیوپ می‌شود.

 o مزایای استفاده از تیوپ پرکن تمام اتوماتیک

 • این دستگاه تمام اتوماتیک بدون دخالت اپراتور انجام می‌شود.
 • دارای قطعات پنوماتیکی برای قراردادن تیوپ‌هاست.
 • قابلیت تشخیص نقطه رنگی روی تیوپ برای میزان پر نمودن مایع درون تیوپ را دارد.
 • دارای دستگاه ته بند اتوماتیک برای انواع تیوپ‌ها.
 • بعد ازپرشدن و پرس دارای بیرون انداز اتوماتیک است.

تفاوت انواع دستگاه پرکن تیوپ

 • سرعت پر کردن مواد درون تیوپ با توجه به نوع دستگاه متفاوت است. سرعت دستگاه نیمه اتوماتیک نصف دستگاه اتوماتیک است.
 • پرکن تیوپ دستی و نیم اتوماتیک نیاز به اپراتور دارد ولی تمام اتوماتیک کاملا خودکار است.
 • در تیوپ پرکن اتوماتیک قرار گرفتن تیوپ درون قالب به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

پرکن تیوپ

آشنایی با انواع تیوپ و جنس های آن

جنس تیوپ براساس محصولی که درون آن پرمی‌شود انتخاب می‌شوند. همچنین در انتخاب دستگاه، جنس تیوپ نقش قابل توجهی دارد. تیوپ‌ها از نظر جنس شامل 3 دسته پلاستیکی، آلومینیومی و لمینتی می‌شوند.

     مشخصات تیوپ پرکن رادان ماشین
نام دستگاه پرکن تیوپ
مدل در سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک
کاربرد دارای قابلیت پر کردن انواع تیوپ و مواد غلیظ
گارانتی تمامی محصولات دارای گارانتی و خدمات پس از فروش
قیمت برای اطلاع از قیمت محصول تماس بگیرید به همراه مشاوره رایگان

 نمونه ای از کاربردهای پرکن تیوپ

دستگاه‌های پرکن شامل انواع مختلفی‌اند همراه ما باشید تا با آنها آشنا شوید.

 • دستگاه پرکن لوازم آرایشی:

  امروزه شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایشی از اهمیت ویژه ای برخودارشده است. به همین منظور دستگاه پرکن تیوپ برای بسته بندی لوازم آرایشی باید از ورود آلودگی به داخل تیوپ و محفظه مخصوص این محصولات جلوگیری کند به همین منظور بسته بندی آن‌ها به صورت نیمه اتماتیک یا تمام تمام اتوماتیک انجام می‌شود.

 • دستگاه پرکن کرم:

  در این دستگاه باید اصول بهداشتی به عنوان اصلی مهم رعایت شود. شرکت‌هایی که در زمینه آرایشی و بهداشتی فعالیت می‌کنند باید از دستگاه پرکن تیوپ استفاده کنند تا نیاز به نیرو انسانی کاهش پیدا کند و تمام مراحل به صورت ماشینی انجام شود. امروزه با توجه به کارایی بالایی که  پرکن تیوپ دارد از دستگاه نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک استفاده می‌کنند.

 • دستگاه پرکن شامپو:

  از جمله پرکاربردترین دستگاهایی است که در تولید مایعات مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث بالا بردن سرعت بسته بندی می‌شود. این دستگاه برای پر کردن مایعات غلیظ بهداشتی استفاده می‌شود که از بهترین متریال ساخته شده است و برای پر نمودن تیوپ شامپوو قوطی ها مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد.

 • دستگاه پرکن خمیر دندان:

  دستگاه  پرکن خمیردندان نمونه ای از دستگاه‌های به کار رفته در کارخانجات مواد بهداشتی است.پرکن تیوپ های پلاستیکی که به دو صرت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای پر کردن خمیردندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • دستگاه پرکن چسب:

  این دستگاه‌ها دارای قدرت بالایی هستند تا بتوانند مایع چسب که چسبندگی زیادی دارد را به جریان بیاندازد. دستگاه پرکن چسب به سه نوع دستگاه پرکن تیوپ دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم می‌شود.

سفارش انواع دستگاه پرکن مایعات

حرفه ای ترین و باکیفیت ترین دستگاه های بسته بندی و پرکن مایعات را از رادان ماشین بخرید.

کدام نوع دستگاه مناسب کسب و کار من است ؟

دستگاه های پرکن تیوپ دارای تنوع بسیاری در زمینه طراحی و تولید است. مایعات با غلظت‌های مختلف از طریق این دستگاه‌ها بسته بندی می‌شوند. برای کسب کارهای خانگی با توجه به محدویت کار، دستگاه پر کن تیوپ دستی گزینه مناسبی است. برای کارهای گسترده تر و کاراگاهی دستگاه پرکن تیوپ نیمه اتوماتیک می‌توانید انتخاب درستی باشد. باید توجه داشته باشید این دو پرکن تیوپ به نیروی انسانی برای کار در پشت دستگاه نیاز دارند. اما دستگاه تمام اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور و با سرعت تولید بالا بسته بندی را انجام می‌دهد که مناسب برای کارخانه‌ها و صنایع گسترده است.

مشاغلی که به پرکن تیوپ نیاز دارند

امروزه پرکن تیوپ‌‍ برای سرعت بخشیدن به فرایند آماده سازی محصولات در صنایع ، طراحی شده است. همچنین بسته بندی تیوپ در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • صنایع آرایشی: بسته بندی انواع کرم، رنگ مو، ژل، لوسیون، ضد آفتاب و…
 • صنایع شیمیایی: بسته بندی انواع روان کننده‌ها، چسب، رنگ اکرلیک، رنگ روغن و گریس
 • صنایع بهداشتی: بسته بندی خمیردندان
 • صنایع دارویی: بسته بندی انواع پماد و قرص جوشان
 • صنایع غذایی: بسته بندی انواع سس، شکلات، عسل و ترشک

 نکات مهم در خرید دستگاه پرکن تیوپ

 1. دقت به جزییات محصول: اول از همه چسبندگی محصول را باید در نظر بگیرید. که مایع غلیظ و چسبناک یا رقیق است؟ درون آن تکه های مواد غذایی و ذرات معلق است؟ محصول شما باید در محیط استریل و ضدعفونی پر شود؟ با در نظر گرفت این موارد میتوانید در خرید پرکن تیوپ تصمیم بگیرید.
 2. ظرف پرکن تیوپ: نکته مهم دیگر در خرید پرکن تیوپ شناخت خصوصیات فیزیکی ظرف قبل از خرید است. زیرا برخی از دستگاه‌ها از بالا و برخی از کنار ظرف را می‌گیرند. چنانچه ظرف شما پهن باشد، پرکن تیوپ از کنار بهترین انتخاب است.با در نظر گرفتن نیازتان دستگاه مورد نظر را خریداری کنید.
 3. تعیین کنید کدام پرکن تیوپ برای نیازهای شما کلیدی و مناسب است. دستگاه ت پرکن تیوپ دستی، گزینه مناسب برای تولیدکنندگان خانگی است. پرکن تیوپ نیمه اتوماتیک گزینه عالی برای مشاغل تازه تاسیس و کارگاها است. دستگاه‌های تمام اتوماتیک بهترین گزینه برای کارخانه و مشاغل در مقیاس بسیار بزرگ و با تولید بالا هستند.

 خرید + قیمت دستگاه پرکن تیوپ از رادان ماشین

یکی از بهترین و بروزترین دستگاه‌های پرکن تیوپ ایران توسط شرکت رادان ماشین طراحی و تولید می‌شود. در این شرکت دستگاه‌ها با قیمت مناسب به فروش می‌رسند. اگرهنوز مطمئن نیستید دقیقا به چه دستگاهی نیاز دارید،. ما میتوانیم  متناسب با نوع نیازتان به شما کمک کنیم. برای این کار تیم مشاوره بصورت رایگان در خدمت شما خواهند بود. همچنین برای خرید به صورت حضوری و غیر حضوری با مشاوران رادان ماشین تماس بگیرید.