خط بسته بندی مایعات

دستگاه پرکن مایعات دستگاهی است که برای پر کردن حجم مشخصی از مایعات با حالات، ویسکوزیته و چگالی مختلف به کار می‌رود. دستگاه‌های پرکن مایعات با توجه به مکانیزم و نوع مایعاتی که پر می‌کنند، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

کارخانه‌ها در حال حاضر برای بسته‌بندی محصولات خود با چالش‌های زیادی به‌ویژه در زمینه هزینه و زمان مواجه هستند؛ بنابراین، برخورداری از ماشین‌آلات جهت ساده‌سازی فرآیند بسته‌بندی، به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. دستگاه‌های پرکن مایعات یکی از پرطرفدارترین تجهیزات در بسته‌بندی هستند و هم‌زمان با افزایش تنوع نوشیدنی‌های مختلف، تقاضای تولید نیز افزایش می‌یابد و این امر مستلزم راه‌های کارآمدتری برای پر کردن مایعات است که دستگاه‌های پرکن مایعات سهم زیادی در آن دارند؛ بنابراین در مقاله امروز، ما قصد داریم بررسی کنیم که دستگاه پرکن مایعات چیست، چه مزایایی دارد و برای چه کاربردهایی استفاده می‌شود.

دستگاه پر کن مایعات چیست؟

دستگاه پر کن مایعات یکی از تجهیزات مهم در صنایع مختلف همانند بهداشتی، غذایی ، دارویی است که برای پر کردن مایعات رقیق و غلیظ در بطری گوناگون کاربرد دارد. این دستگاه می‌تواند عملیات پر کردن را سریع و آسان انجام دهد. به کمک این دستگاه می‌توانید حجم بالایی از مایعات را درون ظرف پر کنید که در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شود.

دستگاه پرکن مایعات برای پر کردن محصولات با ویسکوزیته‌های مختلف در انواع ظروف از طریق پر کردن حجمی یا کمّی استفاده می‌کند. از این دستگاه‌ها می‌توان برای پر کردن محصولات مختلف از آب گرفته تا مایعات چسبناک و بسیار غلیظ استفاده کرد.

هیچ نوع دستگاهی نمی‌تواند به طور هم‌زمان انواع مایعاتی را که در صنایع مختلف بسته‌بندی می‌بینید، پر کند. به عنوان مثال، دستگاهی که برای بسته‌بندی آب ساخته شده است برای بسته‌بندی محصولات آرایشی ایده‌آل نخواهد بود. همچنین، نمی‌توانید از پرکن‌های مخصوص محصولات شیمیایی برای پر کردن لبنیات یا محصولات دارویی استفاده کنید.

دستگاه پر کن مایعات چیست؟

درست مانند هر دستگاه بسته‌بندی، دستگاه‌های پرکن مایعات در صنعت تولید برای ارتقای کارایی و کیفیت محصولات در حال پردازش مهم هستند. علاوه‌بر این، انتخاب دستگاه مناسب برای اهداف شما به نکاتی مانند موارد زیر بستگی دارد:‌

 • ویسکوزیته مایع، مشخصه کف و اندازه ذرات موجود در محصول
 • سازگاری شیمیایی محصول و ظروف
 • دمای محیط بسته‌بندی
 • ملاحظات خطر

مزایای دستگاه پرکن مایعات

اکنون که می‌دانیم دستگاه پرکن مایعات چیست، می‌توانیم به مزایای این ماشین‌آلات کاربردی بپردازیم. از آب و نوشابه گرفته تا شامپو و روغن، این دستگاه‌ها را می‌توان برای انواع مختلفی از نوشیدنی‌ها استفاده کرد. در اینجا به مهم‌ترین مزایا دستگاه پرکن مایعات برای کسب و کار می‌پردازیم:‌

 • بسته‌بندی انواع محصولات بدون خطا

  :با استفاده از دستگاه پرکن مایعات، می‌توان اطمینان حاصل کرد که هر بطری با یک مقدار محصول با حداقل خطا پر می‌شود. این دستگاه‌ها طبق چرخه‌ای کار می‌کنند که در آن هر محصول دقیقاً بر اساس حجم، وزن، سطح و سایر اندازه‌گیری‌های مهم پر می‌شود.

 • افزایش سرعت تولید

  :دستگاه‌های پرکن ظرفیت پر کردن چندین ظرف را به طور هم‌زمان دارند. به طور متوسط، دستگاهی با شانزده هد پرکننده می‌تواند به سرعت ۱۲۰ بطری در دقیقه برسد که به معنای بسته‌بندی هزاران بطری در روز است.

 • سیستم‌عامل ساده

  :ممکن است در نگاه اول کارکرد دستگاه‌های پرکن مایعات دشوار به نظر برسد، اما آن‌ها با سیستم‌عامل‌هایی عرضه می‌شوند که به‌راحتی در طول زمان قابل یادگیری هستند.

مزایای دستگاه پرکن مایعات

 • استفاده طولانی‌مدت

  :دستگاه‌های پرکن به گونه‌ای ساخته شده‌اند که برای تولید طولانی‌تر بدون فرسودگی دوام بیاورند. این امر تضمین‌کننده دوام کسب و کار شما خواهد بود.

 • تطبیق‌پذیری در پر کردن

  :دستگاه‌های پرکن مایعات فقط یک نوع محصول را در یک نوع ظرف بسته‌بندی نمی‌کنند. این دستگاه‌ها هم قابلیت پر کردن مایعات غلیظ و هم مایعات رقیق را دارند.

 • مقیاس‌پذیری

  :هنگامی که نیازهای خط تولید گسترش می‌یابند، دستگاه‌های پرکن مایعات را می‌توان بدون تعویض دستگاه ارتقا داد.

انواع دستگاه پر کن مایعات

انواع دستگاه‌های پرکن مایعات را می‌توان بر اساس عوامل مختلفی طبقه‌بندی کرد؛ بنابراین عوامل مؤثر بر تقسیم‌بندی دستگاه پرکن مایعات چیست؟ در کلی‌ترین حالت، این دستگاه‌ها به دو نوع دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق تقسیم می‌شوند که کاربرد آن‌ها از نامشان مشخص است؛ اما اگر بخواهیم دسته‌بندی جزئی‌تری داشته باشیم، می‌توان گفت پرکاربردترین انواع دستگاه‌های پرکن مایعات عبارتند از:

۱پرکن اتوماتیک دنده‌ای

دستگاه‌های پرکن اتوماتیک دنده‌ای برای بسته‌بندی محصولات با ویسکوزیته بالا، عالی هستند. پمپ دستگاه را می‌توان با محصول مایع تطبیق داد تا فرآیند پرکردن به شکلی کارآمدتر و سازگارتر انجام شود.

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های این دستگاه، پرکن اتوماتیک پمپ دنده‌ای RPF 40 است که در رادان ماشین به فروش می‌رسد. این دستگاه برای پر کردن انواع مایعات گران‌قیمت مناسب بوده و بهترین گزینه برای شرکت‌های دارویی، آرایشی و بهداشتی است.

۲پرکن مایعات اورفلو

دستگاه‌های پرکن اورفلو، همانطور که از اسمشان مشخص است اصل پر کردن اورفلو را اتخاذ می‌کنند. این دستگاه‌ها جایگزینی عالی برای دستگاه‌های پرکن ثقلی هستند.

دستگاه‌های پرکن اورفلو به جای پر کردن مقدار معینی از محصول در هر بطری، آن‌ها را با سطوح یکسانی از مایع پر می‌کنند؛ بنابراین، این دستگاه‌ها یک راه‌حل ایده‌آل برای پر کردن ظروف شفاف هستند. علاوه‌بر این، دستگاه‌های پرکن اورفلو برای محصولات مایع رقیق و کف‌کننده که باید در طول فرآیند پر کردن کنترل شوند، بهترین کارایی را دارند.

پرکن مایعات اورفلو

۳پرکن مایعات سیلندر پیستونی

دستگاه‌های پرکن مایعات سیلندر پیستونی برای محصولات مایع با ویسکوزیته بالا مناسب‌تر هستند، اما می‌توانند مایعات رقیق را نیز بسته‌بندی کنند. محصولات غلیظ آزادانه جریان ندارند بنابراین قبل از رسیدن به بطری‌ها نیازمند کمک هستند. شما همچنین می‌توانید از این دستگاه‌ها برای محصولات حاوی ذرات بزرگ مانند تکه‌های میوه و سبزیجات استفاده کنید.

دستگاه‌های سیلندر پیستونی ابتدا محصولات را داخل یک سیلندر پر می‌کنند و سپس با استفاده از پیستون، محصول را از سیلندر به سمت ظروف زیر نازل‌های پرکننده هل می‌دهند. حجم ثابت سیلندر به پر کردن دقیق مایعات کمک می‌کند.

دستگاه پر کن مایعات درانواع مختلف با کارکردهای متفاوت وجود دارد. مایعات از نظر چگالی و ویسکوزیته با هم تفاوت دارند و به دو دسته رقیق و غلیظ تقسیم می‌شوند. همچنین باعث صرفه جویی در زمان و رعایت بهداشت بد دلیل عدم دخالت دست می‌شود. در ادامه با انواع دستگاه پرکن مایعات بیشتر آشنا می‌شویم.

 • دستگاه پر کن مایعات رقیق (Filling Liquid Dilute)

این دستگاه برای پر کردن مایعات رقیق با درصد غلظت پایین مورد کاربرد دارد. برای بسته بندی اقسام مواد شوینده و هر مایع رقیق دیگری از پر کن مایع استفاده می‌شود. از نمونه‌های مایعات رقیق می‌توان به آب معدنی، دلستر، الکل، جرم گیر و… اشاره کرد.

انواع دستگاه مایعات رقیق

دستگاه مایعات رقیق شامل دستگاه‌های مختلفی هستند که هر کدام از این دستگاه‌ها ممکن است برای مایعی مناسب و برای مایعی دیگر کارا نباشد. از این جهت باید با انواع دستگاه پر کن مایع رقیق آشنا شوید.

  دستگاه پر کن مایعات رقیق ثقلی

برای پر کردن مواد مایع سبک و رقیق این دستگاه انتخاب مناسبی است. مایعات کم غلظت که برای کارکرد آن‌ها نیاز به پمپ نیست و بر اساس نیروی جاذبه زمین کار می‌کند. همین امر باعث شده است، ماشین ارزان و مقرون به صرفه نسبت به سایر دستگاه‌ها باشد.

  دستگاه پر کن مایعات رقیق سر ریز

دستگاه پر کن مایعات رقیق سر ریز مناسب برای مایعاتی  که برای پر کردن کف می‌کنند. در این دستگاه پر کردن به صورت دو مرحله ای است که پر شدن توسط پمپ انجام می‌شود. در برخی موارد برای مایعات غلیظ نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

  دستگاه پر کن مایعات رقیق تری بلوک

دستگاه پرکن مایعات تری بلوک که مناسب برای مایعات رقیق است. انجام سه کار را برای صنایع مختلف را پشتیبانی می‌کند. این دستگاه سه منظوره در کمترین زمان ممکن امکان شستن بطری، پر کردن و درب بندی ظروف را بر عهده دارد.

  دستگاه پر کن مایعات رقیق منو بلوک

این دستگاه یکی از بخش‌های پرکاربرد صنایع مختلف است که شامل دو بخش  کاملا مجزا پرکن و دربند است. که بطری گذاری به صورت دستی انجام می‌شود  و دیگر عملیات پر کردن، درب بندی و ردیف کردن بر روی نوار دستگاه به صورت اتوماتیک است.

 • دستگاه پر کن مایعات غلیظ (Machine Filling Liquid Concentrated)

دستگاه پر کن مایعات غلیظ یکی از پرکابرد ترین مدل در میان انواع پرکن مایعات است.  برای پر کرن مایعات غلیظ یا مایعاتی که ویسکوزیته بالایی دارند در صنایع بسته بندی استفاده می‌شود. منظور از ویسکوزیته، مقاومت مایع برای جاری شدن را می‌گویند. فرایند پر کردن از انتهای ظرف صورت می‌گیرد که باعث می‌شود ظرف پر و هیچ حبابی در آن ایجاد نشود.

انواع دستگاه پر کن مایعات غلیظ

دستگاه پر کن مایعات غلیظ  که ویسکوزیته در آن‌ها بالاست وغلظت روغنی شکلی دارد که یکی از دستگاه‌های پر کاربرد در این صنعت است. امروزه بیشترین کاربرد برای پرکردن انواع رب گوجه فرنگی، خامه، شکلات، سس و …در انواع ظروف است. دستگاه پر کن عسل می‌تواند یکی از پرکاربردترین پرکن مایعات غلیظ محسوب شود.

 دستگاه پر کن مایعات پمپی

این دستگاه می‌تواند مایعات را با گرانروی‌های متفاوت بسته بندی کند و کاربرد بیشتری نسبت به انواع پرکن‌ مایعات دارد. زیرا ماایعات غلیظ را به وسیله پمپ به داخل ظروف هدایت می‌کند. برای مایعات با قدرت چسبندگی بالا باید از دستگاه‌های مخصوص استفاده کرد که دستگاه پرکن پمپی  بسیار مناسب برای این کار به شمار می‌آید. از سوی دیگر پایین بودن دقت این دستگاه، یکی از معایب آن محسوب می‌‌شود.

  دستگاه پر کن مایعات سیلندر پیستونی

مایعات غلیظ را اصولا با این دستگاه پر می‌کنند . زیرا دقیق‌ترین و پرقدرت ترین دستگاه پر کن مایعات محسوب می‌شود. برای پر کردن ظروف با حجم کمتر از یک لیتر نیازبه دستگاه با دقت بالا دارید. این دستگاه بالاترین سرعت و دقت را نسبت دستگاه‌های دیگردارد.

  دستگاه پر کن و  دستگاه درب بند روتاری

یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های موجود در صنایع بسته بندی مایعات غلیظ و رقیق است. مزیت اصلی دستگاه پرکن روتاری را می‌توان نیاز به فضای کم و ناچیز درکارخانه‌ها و کارگاه  دانست. نهایت فضایی را که می‌تواند اشغال کند 1.5 در 1.5 متر است. دارای ظرفیت بالای در تولید است.  این دستگاه به صورتی طراحی شده است که تمام نکات بهداتی در آن رعایت شده است و مکانیسم دستگاه روتاری به صورت پر کن و درب بندی به کمک هد آلمینیومی است.

  دستگاه اسپری پر کن

دستگاه اسپری پر کن به دو شکل نیمه اتوماتیک و اتوماتیک درست شده است. اسپری‌ها در زمینه مختلفی غذلیی و بهداشتی کاربردهای مختلفی دارند. مراحل انجام کار اسپری پر کن  به این صورت است که: مایع را درون قوطی پر و سپس گاز با شدت وارد می‌کنند که نتیجه داخل قوطی به صورت اسپری استفاده می‌شود.

 • دستگاه اسپری پر کن خط مستقیم

این دستگاه به فضایی حدود 6 متر احتیاج دارد. در این دستگاه اسپری‌ها در امتداد یک خط حرکت می‌کنند و به ترتیب و منظم زیر نازل قرار می‌گیرند و پر می‌شوند.

 • دستگاه اسپری پر کن رفت و برگشت

دستگاه فوق شامل هفت متر نوار نقاله رفت و هفت متر نوار نقاله برگشت است که دستگاه به صورت تمام پنوماتیک و برق و پنوماتیک تولید می شود

 • دستگاه اسپری پر کن روتار

دستگاه اسپری پر کن روتار فضای کمتری نسبت به خطی اشغال می کند و قطری حدود 1.5 متر نیاز دارد. اسپری‌ها به شکل دایره می‌چرخند و به ترتیب در زیر نازل قرار می‌گیرند.

  دستگاه پر کن ساشه مایعات

یکی از دستگاه‌های بسته بندی که بیشترین مصرف را در صنایع غذایی و بهداشتی دارد که برای بسته بندی مایعات غلیظ و رقیق به صورت تک نفره یا ساشه ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. پر کن ساشه مایعات قابلیت بسته بندی مایعات رقیق و غلیظ را به صورت بسته‌های کوچک تک نفره و یکبار مصرف را دارد. نوع بسته بندی دستگاه‌ها می تواند بالشتی و مدادی باشد. این دستگاه برای بسته بندی مایعاتی مثل آبلیمو ، سس، عسل و روغن برای مصارف غذایی مناسب است. همچنین برای مصارف شیمیایی، مواد شوینده و ضد عفونی همانند شامپو برای هتل‌ها استفاده می‌شود.

  دستگاه پر کن وکیومی

دستگاه پر کن وکیوم به این صورت عمل می‌کند که کاربر ظرف را به صورت دستی زیر نازل قرار می‌دهد. دستگاه به دلیل داشتن پمپ وکیوم، هوای داخل ظرف را می‌کشد وبا فشار مواد را داخل ظرف پر می‌کند. این دستگاه برای پر کردن مایعات رقیق و غلیظ نظیر ادکلن، لاک ناخن، روغن مایع استفاده می‌شود.

  دستگاه بشکه پر کن

دستگاه بشکه پر کن در سایز و اندازه‌های مختف  برای پر کردن انواع بشکه‌های فلزی و پلاستیکی مورد استفاده صنایع مختلف قرار می‌گیرد. این دستگاه مجهز به سیستم ورود نازل به درون بشکه است. با توجه به این موضوع می‌توان میزان مایعاتی درون بشکه است را اندازه ‌گیری کرد.  این دستگاه سبب صرفه جویی در زمان، سرعت عمل در کار و کاهش هزینه‌ها می‌‌شود.

  دستگاه تیوپ پر کن

دستگاه پر کن تیوپ برای پر کرئن و بسته بندی محصولات مختلف کاربراستفاده می‌شود. کار این دستگاه پر کردن انواع مایعات غلیظ مثل شامپوها، ، پمادها، شکلات، سس‌ها و … است. که باعث افزایش کیفیت محصول می‌شود.

  دستگاه قوطی پر کن

این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک است و اپراتور در آن نقش نظارت و کنترل را بر عهده دارد. قوطی پر کن مخصوص بسته بندی و  پر کردن مواد گرانولی و پودری  در انواع قوطی‌های  فلزی و پلاستیکی است که برای پر کرن و بسته بندی انواع قوطی‌ها از موادی نظیر خشکبار، آجیل، گندم، ادویه و … استفاده می‌ کنند.

  دستگاه پر کن مایعات غلیظ خط مستقیم

دستگاه پر کن مایعات غلیظ خظ مستقیم به فضایی حدود 6 متر احتیاج دارد و ظروف مایعات  در این دستگاه در امتداد یک خط حرکت می‌کنند و به ترتیب در زیر نازل قرار می‌گیرند و پر می‌شوند.

  دستگاه پر کن مایعات غلیظ روتاری

یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های موجود در صنایع بسته بندی مایعات غلیظ است. مزیت اصلی دستگاه پر کن روتاری را می‌توان نیاز به فضای کم و ناچیز درکارخانه‌ها و کارگاه  دانست. نهایت فضایی را که می‌تواند اشغال کند 1.5 در 1.5 متر است. دارای ظرفیت بالای در تولید است.  این دستگاه به صورتی طراحی شده است که تمام نکات بهداتی در آن رعایت شده است که مکانیسم دستگاه روتاری به صورت پر کن و درب بند به کمک هد آلمینیومی است.

  دستگاه پر کن مایعات در ظروف پلاستیکی

این دستگاه پر کن مایعات برای پر کردن مایعات مختلف در ظروف پلاستیکی ارائه می شود که بیشترین کاربرد را در زمینه دارویی، آرایشی یا غذایی دارد. دستگاه‌ پرکن مایع می تواند مایعات را با  ویسکوزیته و اندازه مختلف  مدیریت کند.

دستگاه پر کن مایعات اتوماتیک ویسکوزیته چیست ؟

این دستگاه برای بسته بندی مایعاتی غلیظ یا ویسکوزیته بالایی دارند همانند ژل آتش زا، مایع ظرفشویی، ضد یخ و … استفاده می‌شود که تمامی کار‌ها به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می‌گیرد

کدام دستگاه پر کن برای مایعات غلیظ توصیه میشود؟

برای پر کردن مایعات با غلظت بالا باید از یکی از دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ استفاده کرد. در مجموع بیشترین کاربرد پر کن مایعات غلیظ در زمینه عسل و مایع ظرفشویی است. لذا حجم و مقدار این مایعات دارای حساسیت بالایی هستند. بهترین دستگاه برای آن‌ها پر کن سیلندر پیستونی است.

راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش اثربخشی سیستم بسته‌بندی محصولات مایع، استفاده از دستگاه پرکن مایعات است. در مقایسه با پر کردن دستی بطری‌ها و سایر ظروف، استفاده از دستگاه‌های پرکن این فرایند را بسیار سازگارتر، قابل اعتمادتر و کارآمدتر می‌سازد؛ اما شرکت‌های استارتاپ و کسب‌وکارهای کوچکی که هرگز از این تجهیزات استفاده نکرده‌اند چگونه می‌توانند مناسب‌ترین دستگاه را برای خط تولید خود خریداری کنند؟ در این راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات با ما همراه باشید تا هرآنچه نیاز دارید درباره خرید این دستگاه‌های کاربردی بدانید را با شما در میان بگذاریم.

ابتدا مشخص کنید که مایع مورد نظر شما چیست

کسب و کارها به طور گسترده در صنایع متنوعی به تولید محصولات مایع می‌پردازند. روزانه ما با بسیاری از این مایعات سر و کار داریم: مایع ظرفشویی، آبمیوه و نوشیدنی‌های گازدار، سس، عسل، مواد شوینده و غیره؛ اما به طور کلی می‌توان این محصولات را به دو دسته تقسیم کرد:

 • محصولاتی که غلیظ هستند و ویسکوزیته (مقاومت در برابر جاری شدن) بالایی دارند
 • محصولات رقیق با ویسکوزیته پایین

خرید دستگاه پرکن مایعات

یکی از نکات خرید دستگاه پرکن مایعات این است که برای هر کدام از این محصولات متناسب با غلظت آن‌ها باید از دستگاه مناسب استفاده کرد. برای مثال، کسب و کارهایی که مایعات غلیظ مانند روغن، عسل، سس، مایع ظرفشویی، انواع پمادها، لوسیون و … تولید می‌کنند نیاز به یک دستگاه پرکن مایعات غلیظ دارند. از سوی دیگر، تولیدکنندگان محصولات رقیق مانند آب میوه و نوشیدنی‌های گازدار، آب معدنی، اسید، انواع حلال‌ها، الکل، سفیدکننده و غیره باید یک دستگاه پرکن مایعات رقیق خریداری کنند.

متناسب با نوع مایع، یک دستگاه را انتخاب کنید

دستگاه‌های پرکن انواع مختلفی دارند و بر اساس مکانیزم یا جنس مایعی که می‌توان با آن‌ها بسته‌بندی کرد، به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. به صورت کلی می‌توان این دستگاه‌ها را به سه گروه دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تقسیم کرد که از لحاظ قیمت و بهره‌وری (نیاز به اپراتور) باهم تفاوت دارند؛ اما سه نوع از پرکاربردترین دستگاه‌های پرکن مایعات عبارتند از:

 • اتوماتیک: مناسب برای انواع مایعات رقیق و نسبتاً غلیظ؛ قابل استفاده برای ظروف دارای حجم‌های متفاوت، عدم نیاز به اپراتور، بهترین گزینه برای شرکت‌های تولیدکننده محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی
 • اورفلو: مناسب برای انواع مایعات رقیق کف‌کننده، خورنده و غیرکف‌کننده، مخصوص ظروف پت، گزینه‌ای ایده‌آل و اقتصادی جهت شروع کار برای کسب و کارهایی که مایعات رقیق تولید می‌کنند (برای مایعات غلیظ کاربرد ندارد)
 • سیلندر پیستونی: مناسب برای انواع مایعات غلیظ و رقیق خورنده، گرم، کف‌کننده و پالپ‌دار، گزینه‌ای ایده‌آل و اقتصادی برای خطوط تولید با ظرفیت بالا، عدم نیاز به اپراتور ماهر و باتجربه، هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کم

به جنس بدنه دستگاه توجه کنید

یکی دیگر از نکاتی که در این راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات باید به آن اشاره کنیم، انتخاب جنس مناسب دستگاه است. تطبیق دستگاه پرکن با محصول در حال بسته‌بندی، یک امر ضروری به شمار می‌رود. به طور کلی، از فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) برای ساخت دستگاه پرکن استفاده می‌شود، اما برخی از محصولات ممکن است با این جنس دستگاه واکنش‌های خطرناکی نشان دهند.

به جنس بدنه دستگاه توجه کنید

برای اسیدها، سفیدکننده‌ها و سایر محصولات خورنده، اغلب از مواد HDPE (پلی اتیلن) استفاده می‌شود؛ اما حتی اگر محصول شما خورنده نباشد، مهم است که ماهیت و ویژگی‌های آن را با تولیدکننده در میان بگذارید تا هر گونه ریسکی را از بین ببرید. مطمئن شوید که خواص شیمیایی محصول تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و ویسکوزیته آن تغییر پیدا نمی‌کند. همچنین اطمینان حاصل کنید که دستگاه هنگام انجام بسته‌بندی داغ نمی‌شود.

ظرفیت و حجم شیشه مورد نظر را بدانید

برای بسیاری از کسب و کارها، ظرف یا بطری که محصول قرار است در آن قرار بگیرد بیشتر از خود محصول، نوع دستگاه پرکن را تعیین می‌کند. ابعاد ظرف، موادی که از آن ساخته شده است و اندازه دهانه از جمله ویژگی‌هایی هستند که در انتخاب دستگاه پرکن مایعات مناسب اهمیت دارند.

به عنوان مثال، اگر ظرف شما ابعاد گسترده‌ای دارد، ممکن است هر نوع نازل و دستگاه پرکنی برای آن مناسب نباشد. البته این نکته تنها به شیشه و بطری ختم نمی‌شود؛ بله باید هنگام بسته‌بندی محصول مایع در کیسه یا ظروف یکبار مصرف نیز به آن توجه کرد.

به سرعت و میزان تولید مورد نظر فکر کنید

میزان تولید کسب و کار شما، نقش مهمی در تصمیم‌گیری برای خرید دستگاه پرکن دارد و یکی از نکاتی است که باید در این راهنمای انتخاب دستگاه پرکن مایعات به آن اشاره شود. برای کسب و کارهای خانگی که نرخ تولید پایینی دارند و در حال حاضر به فکر توسعه نیستند، مانند تولیدکنندگان سس یا نوشیدنی‌های خانگی، یک پرکن مایع دستی می‌تواند مناسب باشد.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک برای کسب و کارهای کوچک و متوسط گزینه‌ای مقرون به صرفه، مناسب و قابل اعتماد به شمار می‌رود در حالی که دستگاه پرکن اتوماتیک برای تولیدکنندگان در مقیاس بزرگتر با نرخ خروجی بالاتر ایده‌آل است.

بدیهی است که دستگاه باید توانایی بسته‌بندی تعداد خاصی از محصولات را داشته باشد تا تقاضا را به شیوه‌ای کارآمد برآورده کند. در بیشتر مواقع، عملکرد دستگاه پرکن مایع از نظر بطری در دقیقه مورد بحث قرار می‌گیرد و تعداد آن بر اساس اندازه ظرف، محصول در حال پر شدن، سطح اتوماسیون و بسیاری از عوامل دیگر تعیین می‌شود. این نکته بسیار ساده تضمین می‌کند که دستگاه می‌تواند تعداد محصولات لازم را در حال حاضر و در آینده بسته‌بندی کند.

امکانات دستگاه و سادگی تعمیر یا نگهداری را در نظر داشته باشید

آخرین نکته مهمی که باید در راهنمای خرید دستگاه پرکن مایعات مورد بحث قرار دهیم، امکانات و سادگی تعمیر یا نگهداری دستگاه است. سعی کنید دستگاهی خریداری کنید که در مقابل هزینه پرداختی، امکانات مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهد و نیاز مداوم به تعمیر و نگهداری نداشته باشد، زیرا در این صورت مجبور خواهید بود بودجه زیادی را صرف تعمیر دستگاه کنید. برای مثال، دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک رادان ماشین گزینه‌ای بسیار کارآمد و اقتصادی برای تمامی کسب و کارها بوده و یکی از ویژگی‌های مهم آن، عدم نیاز به قطعات یدکی گران‌قیمت است.

دستگاه پرکن مایعات چگونه کار می‌کند؟

به صورت کلی در دستگاه‌های اتوماتیک، نوار نقاله ظروف را حرکت می‌دهد و دستگاه قبل از اینکه ظروف به مراحل بعدی منتقل شوند، آن‌ها را پر می‌کند. البته این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

برخی از کاربرد های دستگاه پر کن مایعات

اما کاربرد دستگاه پرکن مایعات چیست؟ این دستگاه در کدام صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ در ادامه به صنایعی که به دستگاه پرکن مایعات نیاز دارند و همچنین محصولاتی که می‌توان با استفاده از این دستگاه‌ها بسته‌بندی کرد، اشاره می کنیم:‌

 • صنایع مواد غذایی و نوشیدنی:

  آب، بستنی، آبمیوه، ماست، شربت، عسل، نوشابه، سرکه، روغن، سس مایونز، سالسا، خردل، مارمالاد، مربا، سس کچاپ و غیره

 • صنایع بهداشتی و داروسازی:

  ویتامین‌ها، مواد معدنی، مکمل‌های غذایی، شربت‌های سرفه، داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا، سوسپانسیون‌های پاراستامول، داروهای گوارشی، بی‌حس‌کننده‌ها، کرم‌های اگزما، لوسیون‌ها، کرم‌های ضد آفتاب، محصولات مراقبت از پوست، قطره گوش، قطره چشم، مسهل و غیره

 • صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی:

  فونداسیون، پاک‌کننده آرایش، کرم صورت، لاک ناخن، لاک پاک‌کن، لوسیون، ماسک صورت، موم موبر، رنگ مو، واکس مو، ژل مو، شامپو، نرم‌کننده، صابون‌های مایع، ژل حمام و دوش، دئودورانت، خمیردندان، عطر، اسپری بدن، روغن ماساژ و غیره

 • صنایع مواد شیمیایی:

  رنگ، جوهر چاپ، چسب، درزگیرهای ساختمانی، محلول‌های باندینگ، ایزوپروپانول، استون، متانول، رقیق‌کننده، سفیدکننده، شوینده، مواد ضدعفونی‌کننده، رسوب زدا، پولیش و غیره

 • تولیدکنندگان محصولات دامپزشکی:

  شامپو، نرم‌کننده‌، شامپو ضد کک، محصولات پاک‌کننده لک و بو، ویتامین‌ها و مواد معدنی، مکمل‌های غذایی، ضدعفونی‌کننده‌ها، حشره‌کش‌ها، شوینده‌های گوش، بی‌حس‌کننده مایع، لوسیون و غیره

 • تولیدکنندگان محصولات مربوط به خودرو:

  روغن روان‌کننده، ضدیخ، جلا دهنده، خوشبوکننده هوا، لوازم مراقبت از چرم، رنگ، پاک‌کننده، مایعات هیدرولیک، پاک‌کننده لوازم داخلی و غیره

 • تولیدکنندگان محصولات خانگی:

  نرم‌کننده پارچه، ضدعفونی‌کننده، سفیدکننده، شیشه پاک‌کن، پاک‌کننده توالت، کف‌شوی، چسب، کود، حشره‌کش، خوشبوکننده، محافظ پارچه، جلادهنده کفش، پاک‌کننده کفش و غیره.

این دستگاه  درانواع مختلف با کارکردهای متفاوت وجود دارد. مایعات از نظر چگالی و ویسکوزیته با هم تفاوت دارند. همچنین باعث صرفه جویی در زمان و به دلیل عدم دخالت دست سبب رعایت بهداشت می‌شود. در ادامه با انواع دستگاه پرکن مایعات بیشتر آشنا می‌شویم.

 • دستگاه پر کن مواد شوینده

دستگاه پر کن مواد شوینده برای پر کردن مواد شوینده داخل ظرف‌های ویژه در ابعاد مختلف استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه می‌توان دقت را در پر کن مایعات افزایش داد. در نتیجه از هدر رفتن محصول جلوگیری می‌شود.

 • دستگاه پر کن دوغ بطری

دستگاه پرکن مایع دوغ مناسب برای بسته بندی بطری است. این دستگاه جز ضروری برای تولید دوغ حتی در کسب و کارهای خانگی است. دستگاه‌های خطی مناسب برای پرکردن دوغ هستند.

 • دستگاه پر کن مایع ظرفشویی

دستگاه پر کن مایع ظرفشویی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های پرکن است که برای پر کردن انواع ظروف درابعاد مختلف تولید می‌شود و کار تولید را سرعت می‌‌بخشد. این دستگاه مجهز به نازل است و هرچقدر تعداد نازل‌ها بیشتر باشد، سرعت پر کردن ظروف نیز بیشتر می‌شود.

 • دستگاه پر کن شیر

در صنایع غذایی به ویژه لبنیات دستگاه پر کن مایعات از اهمیت بالایی دارا است. این دستگاه در جهت پر کردن و بسته بندی لبنیات کاربرد دارد. دستگاه پر کن شیر، میزان شیردهی را افزایش داده و دقت کار را بالا می‌برد.

 • دستگاه پر کن جرم گیر ها

یکی از دستگاه‌های پر کن مایعات، پر کن جرم‌ گیر است که به پر کن مواد اسیدی نیز معروف است. دستگاه مزبور در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود که با توجه به نیازتان می‌توانید آن را تهیه کنید.

 • دستگاه پر کن ارده

این دستگاه پر کن همان دستگاه پر کن مایعات غلیظ است که برای تولید ارده بسیار مناسب است. برای بسته بندی این محصول می‌توان از رده دستگاه‌های دستی، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک استفاده کرد.

 • دستگاه پر کن آب معدنی

امروزه توجه به بهداشت در مورد بسته بندی آب از ارزش بالایی برخوردار است. به همین منظور از این دستگاه برای پر کردن مایعاتی ‌از قبیل آب و انواع نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از پر کن آب معدنی مانع از اتلاف انرژی و هزینه اضافی می‌شود.

 • دستگاه پر کن عسل

برای این ماده غذایی بسیار چسبناک و غلیظ باید از دستگاه‌هایی با غلظت و دقت بالا استفاده کرد. این دستگاه‌ها دارای سیستم گرم کن عسل هستند به طوری که به مواد مغذی عسل آسیب وارد نشود و حالت روندگی به ماده بدهد. دستگاه پر کن عسل در ظرفیت‌های مختلف قابل تنظیم هستند. با این پر کن‌ها می‌توانید میزان تیراژ را افزایش داد.

 • دستگاه پر کن گریس

دستگاه پر کن گریس یکی از دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ محسوب می‌شود. پر کردن به شیوه سنتی هزینه و دردسر بسیاری دارد به همین دلیل برای پر کردن گریس داخل ظروف مختلف از دستگاه پر کن استفاده می‌شود.

 مکانیزم های دستگاه پر کن مایعات

مکانیزم دستگاه پر کن مایعات به ان صورت است که منبع در بالا جا می‌گیرد. محتویات منبع از طریق پمپ به داخل نازل‌ها منتقا می‌شود. در ادامه شیر اکشوتر متصل به نازل عملیات پر کردن و قطع جریان را بر عهده دارد.

 دستگاه پر کن سیلندر پیستونی چیست ؟

دستگاهی است که قابلیت پر کردن مایعات غلیظ با ویسکوزیته بالا را بر عهده دارد. ساختمان عملکرد این دستگاه با به کارگیری سیلندر پیستون است که از سیلندر برای پر کردن مواد غلیظ مانند سس، مربا، عسل، شکلات صبحانه و… استفاده می‌شود.

 • آشنایی با شیوه کار کردن با دستگاه پر کن سیلندر پیستونی

دستگاه مایعات پیستونی به صورتی کار می‌کند که شیر اکچویتوری در مقابل سیلندر کارگذاری شده است. مسیر سیلندر به نازل را باز می‌کند و پیستون درون سیلندر به سمت جلو حرکت می‌کند و پر کردن مایعات از نازل به داخل بطری انجام می‌شود. سپس به سسنسوربرخورد کرد و به آن دستور بازگشت می‌دهد.

 • توصیه رادان ماشین برای خرید دستگاه پر کن سیلندر پیستونی چیست ؟

گروه صنعتی رادان ماشین بزرگترین تولید کننده تجهیزات و دستگاه‌های  پر کن مایعات است. چنانچه در انتخاب و خرید دستگاه پر کن مایعات برای کارخانه خود دچار سردرگمی هستید و کیفیت و کمیت محصولات برای شما مهم است، خرید دستگاه پر کن سیلندر پیستونی را پیشنهاد می دهیم. دستگاه ذکر شده دارای ضریب خطا کم و دقت بالایی است.

نازل در دستگاه های پر کن مایعات چه کاربردی دارد ؟

نازل ها در دستگاه پر کن مایعات، ظرف‌ها را پر می‌کنند و پس از پر کردن، قطع می شوند و مواد از راه بازگشت بیرون می‌رود تا همه ظروف در یه سطح برابر پر شوند.

 دستگاه پر کن اتوماتیک پمپ دنده ای چیست ؟

دستگاه پر کن مایع برای بسته بندی مایعاتی غلیظ یا ویسکوزیته بالایی دارند همانند ژل آتش زا، مایع ظرفشویی، ضد یخ و … استفاده می‌شود. امروزه پمپ دنده ای به دو قسمت پمپ دنده ای استیل و پمپ دنده ای پوسته برنجی تقسیم می‌شود که هر کدام کارایی خاص خود را دارد. اما بیشترین کارایی را پمپ دنده ای استیل در صنعت دارد.

تفاوت دستگاه پر کن اتوماتیک و نیمه اتوماتیک چیست ؟

 • سرعت پر کردن مواد با توجه به نوع دستگاه متفاوت است.
 • پر کن مایع نیم اتوماتیک نیاز به اپراتور دارد ولی تمام اتوماتیک کاملا خودکار است. در نتیجه هزینه نهایی کاهش می‌یابد.
 • در پر کن مایع اتوماتیک قرار گرفتن ظروف درون قالب به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.
 • پرکن های اتوماتیک نسبت به نیمه اتوماتیک میتوانند بازدهی خط تولید شما را چندین برابر کنند.

تفاوت عملکرد مایعات رقیق و غلیظ در دستگاه های پر کن چیست ؟

 • در مایعات غلیظ یک سیلندر و پمپ قرار دارد که هر ماده ای به راحتی به سمت ظرف حرکت کند.
 • دارای محرک با دو حالت پنوماتیک و هیدرولیک است که محرک پنوماتیک برای انتقال جک و اکچویتورها، از یک نوع کمپرسور باد استفاده می‌شود. و در نوع پمپی انتقال‌ها از طریق پمپ انجام می‌شود.

خرید و قیمت دستگاه پر کن مایعات

کارآفرین محترم اگر در صدد سرمایه گذاری بلند مدت هستید. تخصص شرکت رادان ماشین  تولید و تهیه انواع دستگاه‌های پرکن مایعات سفارشی و رساندن شما به حداکثر سودمندی است. این شرکت از مشاوران خبره برخوردار است که می توانند شما را در زمینه خرید راهنمایی کنند. برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت دستگاه‌ها با کارشناسان شرکت رادان ماشین در ارتباط باشید. همواره جلب رضایت مشتریان سرلوحه فعالیت‌های ماست.

دستگاه پر کن چیست ؟

دستگاه پر کن، یکی از ماشین آلات مهم صنعتی محسوب می‌شود که به مراحل تولید سرعت می‌بخشد. این دستگاه وسیله ای است که جهت پر کردن حجم و وزن مشخصی از محصولات مختلف نظیر مواد غذایی، آرایشی و دارویی در بطری های شیشه ای و پلاستیکی یا در انواع پاکت‌ها  کاربرد دارد.

 دستگاه پر کن ، مناسب برای خط تولید کارخانه

دستگاه پر کن اتوماتیک کارها به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می‌شود. تمام استانداردها در این دستگاه رعایت شده است که برای تولید کارخانه‌ها با خط تولید و ظرفیت بالا مناسب است.

 کسب و کارهای خانگی و دستگاه پر کن

دستگاه پر کن دستی با کاربردی ساده و آسان برای کاربرد در کارگاه‌های کوچک و کسب کارهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های دستگاه فیلینگ این است که قیمت پایین‌تری نسبت به دستگاه نیمه اتوماتیک و صنعتی دارد. با این دستگاه می‌توان انواع محصولات را پر و بسته بندی کرد. اما نمی‌توان انتظار سرعت و دقت بالا داشت.

 کاربرد دستگاه پر کن

این دستگاه کاربرد فراوانی دارد که موجب پر کردن حجم و وزن مشخصی از محصولات مختلف نظیر مواد غذایی، آرایشی و دارویی در بطری های شیشه ای و پلاستیکی یا در انواع پاکت‌ها  استفاده می‌شود. این دستگاه برای پر کردن مایعات با گرانروی‌های مختلف ، پودر و مواد جامد بسیار مناسب است.

 انواع دستگاه های پر کن

دستگاه فیلینگ بر اساس نوع اتوماسیون به سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طبقه بندی می‌شود. هر کدام مشخصات ویژه ای دارند که باعث رشد حرفه بسته بندی و صنایع مختلف شده است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید.

 • دستگاه پر کن دستی

در پر کن دستی برای هر نازل پر کننده یک اپراتور لازم است و تمام عملیات پر کردن به صورت دستی انجام می‌شود. امروزه در صنایع مختلف می‌توان از آن استفاده کرد که دارای کاربردی آسان و مقرون به صرفه است برای افرادی که تولیدات محدودی دارند.

 • دستگاه پر کن نیمه اتوماتیک

دستگاه فیلینگ نیمه اتوماتیک در در صنایع مختلف کاربرد دارد. داری ابعاد متغیر است که این دستگاه همانند دستگاه فیلینگ دستی نیاز به اپراتور دارد که مواد را به اندازه مختلف درون ظرف پر می‌کند. مناسب برای مصارف کارگاهی و کارخانه است.

 • دستگاه پر کن اتوماتیک

در این دستگاه کا‌رها بدون دخالت دست و به صورت کاملا اتوماتیک و مکانیکی انجام می‌شود. برای تولیدات کارخانه‌ها بسیار گزینه خوبی است.

انواع مکانیسم های دستگاه های پر کن در رادان ماشین

 در شرکت رادارن ماشین دستگاه‌ فیلینگ بر اساس نوع محصول که بسته بندی می‌شود، به دو دسته پودری و مایعات تقسیم می شوند. که در بسته بندی پودی انواع حبوبات، آجیل و ادویه به وسیله این دستگاه پر و بسته بندی می‌شوند و در مایعات بر اساس غلظت مایع، خوراکی و غیر خوراکی بودن آن پر می‌شوند. مشتریان می‌توانند انواع دستگاه پر کن را با توجه به نیاز خود سفارش دهند.

دستگاه های پر کن مایعات در صنعت و اهمیت استفاده از آنها

دستگاه پر کن مایعات یکی از مهمترین تجهیزات در بسته بندی است که در اکثر صنعت‌ها کارایی دارد. امروزه استفاده از آن‌ها برا پر کردن وبسته بندی انواع محصولات اهمیت بسزایی دارد.

 انوع مایعات قابل استفاده در پر کن

به دلیل ویسکوزیته مختلف مایعات از دستگاه‌های متفاوتی برای پر کردن آن‌ها استفاده می‌شود که به دو دسته مایعات رقیق و مایعات غلیظ تقسیم می‌شوند.

 • مایعات رقیق

مایعاتی که دارای ویسکوزیته مشابه آب را دارند در قسمت مایعات رقیق قرار دارد. برای پر کردن آن‌ها داخل ظروف از دستگاه پر کن مایعات رقیق استفاده می‌شود.

 • مایعات غلیظ

مایعاتی که دارای غلظت و گرانروی بالایی برخوردار هستند در دسته مایعات غلیظ قرار می‌گیرند که شامل آب میوه و شیر مخلوط و … می‌شود.

نحوه عملکرد دستگاه های پر کن مایعات

با سه مکانیزم پمپی، ثقلی وسیلندر پیستونی برای پر کردن مایعات با گرانروی‌های مختلف کاربرد دارد که هر کدام از دستگاه فیلینگ برای مایعی مناسب و برای مایعی کارا نیست. پس ضروری است که با نحوه عملکرد آن‌ها آشنا باشیم.

نحوه عملکرد دستگاه های پر کن مایعات

 • عملکرد پر کن مایعات ثقلی

این دستگاه برای پر کردن مواد مایع رقیق و آبکی انتخاب مطلوبی است. این مایعات بر اساس نیروی جاذبه زمین کار می‌کنند و نیاز به پمپ ندارند. این موضوع سبب ارزان‌تر بودن آن نسبت به دستگاه‌های دیگر است.

 • عملکرد پر کن مایعات سیلندر و پیستون

دستگاهی که مایعات غلیظ را با سرعت و دقت بالایی پر می‌کند و مناسب برای پر کردن بطری با حجم کمتر از یک لیتر است. همچنین دقیق‌ترین و پرقدرت ترین دستگاه پر کن مایعات محسوب می‌شود.

 • عملکرد پر کن مایعات پمپی

این دستگاه فیلینگ مایعات را با گرانروی‌های متفاوت بسته بندی می‌کند. زیرا دارای پمپ است و مایعات را هر غلظتی درون ظرف پر می‌کند. تنها عیب این دستگاه، پایین بودن دقت آن است.

 • عملکرد پر کن مایعات توزین دار

 در دستگاه پر کن مایعات توزین دار مخزن را از مایع پر و وزن نهایی هر بسته را مشخص می‌کنند. امروزه این دستگاه دارای یک تا چند توزین است که در توزین‌ها می‌توانید تعداد مختلفی از مایعات را وزن و در ظروف بسته بندی کرد.

 مزایای استفاده از دستگاه پرکن

هائز اهمیت است که بسته بندی با دستگاه فیلینگ مایعات و دستگاه پر کن پودری از اهمیت بسیاری در تولید برخودار است. دقت بالا و یکنواخت پر کردن محصول از مزایای استفاده ار دستگاه فیلینگ است. هر چه دستگاه پر کن مکانیزه تر باشد باعث کار کمتر و درآمد بالاتر می‌شود.

دقت بالا هنگام پر کردن :

برای پر کردن محصول باید از دستگاه استفاده شود زیرا این فرایند دستی انجام شود تلورانس حجمی محصول بهم می‌خورد و باعث بی اعتمادی مشتری می‌شود.

زمان پر کردن:

دستگاه ها مجهز به نازل هستند و به سادگی محصول را در حجم بالا بسته بندی می‌کنند. اگر این کار به روش دستی انجام شود زمان زیادی را از شما می‌گیرد و روند کار پایین می‌آید.

عدم دخالت دست:

استفاده از دستگاه‌ها باعث می‌شود نیروی انسانی کمتر با بازدهی بالا صورت بگیرد. همچنین عدم دخالت دست در فرآیند کاری سبب افزایش بهداشت می‌شود.

نمونه ای از کاربرد های دستگاه پر کن در صنعت

همانظور که اشاره کردیم دستگاه پر کن دارای انواع گوناگونی است. این دستگاه‌ها برای پر کردن جامدات، مایعات با گرانروی مختلف استفاده می‌شود. دستگاه ها دارای درجه بندی های مختلفی از لحاظ سرعت، دقت، کیفیت و راندمان هستندد. در ادامه با کارایی برخی از دستگاه‌ها آشنا می‌شوید.

 • دستگاه پر کن لاک ناخن

دستگاه پر کن لاک یکی از تجهیزات واحد تولیدی لوازم آرایشی است. این دستگاه با اندازه تعیین شده و ریتم ثابت اقدام به پر کردن شیشه‌ها می‌کند. پس از پر کردن درب شیشه ها بسته می‌شود که به مدل‌های فیلینگ دستی و اتوماتیک تقسیم می‌شود.

 • دستگاه پر کن ژله

باید از دستگاه پر کن مایعات غلیظ استفاده کرد. مکانیزم این دستگاه باید به صورتی باشد که علاوه بر سرعت، دارای دقت بالایی نیز باشد. برای بسته بندی ژله می توان از دستگاه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده کرد.

 • دستگاه پر کن رب گوجه فرنگی

رب یک مایع غلیظ است که برای پر کردن ظروف آن باید از دستگاه‌های مخصوص استفاده کرد. این دستگاه برای کارگاه و کارخانه در رده دستگاه‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک قرار دارند و پر کن‌های دستی برای مصارف خانگی تهیه می‌شود.

 • دستگاه پر کن وازلین

یکی از دستگاه‌ها در خظ تولید، دستگاه پر کن مایعات است برای پر کردن وازلین از پر کن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. انواعی از دستگاه های پرکننده وازلین براساس تعداد نازل در بازار موجود است که متناسب با ظرفیت تولید می‌توانید  آن‌ها را تهیه کنید.

 • دستگاه پر کن لوازم آرایشی

در این دستگاه باید اصول بهداشتی رعایت شود. برای این کار استفاده از دستگاه‌ پر کن تیوپ که مراحل آن به صورت ماشینی و بدون دخالت دست انجام می‌شود بهترین گزینه است. که شامل دستگاه‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک می‌شود.

 • دستگاه پر کن ارده

دستگاه پر کن ارده همان دستگاه پر کن مایعات غلیظ است که برای تولید با سرعت بالا کاربرد دارد. این دستگاه دارای نازل استیل است که مناسب است برای کارخانه و کارگاه‌های تولید ارده و مغازه هایی که درحضور مشتری ارده تولید می‌کنند.

 • دستگاه پر کن سس

دستگاه پر کن سس برای پر کردن بسته های یک نفره، شیشه و دبه استفاده می‌شود که بسته به نوع ظرف، دستگاه گوناگونی دارد. از دستگاه‌های پر کن مایعات غلیظ اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای این پر کن استفاده می‌شود.

 • دستگاه کپسول پر کنی دارویی

یکی از دستگاه‌های پر کن مواد دارویی است که شامل پوکه‌های کپسول است که دستگاه کار پر کردن و بستن آن را به خوبی انجام می‌دهد. از دستگاه پر کن دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک می توان استفاده کرد.

 چه مشاغلی به دستگاه پر کن نیاز دارند؟

امروزه اکثر کسب و کارهایی نیاز به دستگاه پر کن و بسته بندی دارند. دستگاه فیلینگ برای سرعت بخشیدن به فرایند آماده سازی محصولات در صنایع ، طراحی شده است. صنایعی مانند صنایع آرایشی، صنایع شیمیایی، صنایع بهداشتی، صنایع دارویی و صنایع غذایی به دستگاه پر کن نیاز دارند.

قیمت و خرید دستگاه پر کن از رادان ماشین

اگردارای کسب و کاری هستید که به دستگاه فیلینگ نیاز دارید. برای آمدزایی در یک کسب کاربیشتر از همه عوامل به نوع دستگاه باید دقت کنید که این دستگاه با تکنولوژی روز کار کند. بهترین و بروزترین دستگاه‌های پر کن توسط شرکت رادان ماشین طراحی و تولید می‌شوند که با استانداردهای بین المللی برابری می‌کنند. برای خرید دستگاه پر کن تیم مشاورین متخصص در این زمینه شما را راهنمایی می‌کنند. همچنین خریداران می توانند از شرکت رادان ماشین را به شکل اینترنتی و آنلاین ثبت سفارش داشته باشند.