دستگاه لیبل زن

لیبل نوعی اتیکت و برچسب است که برای به نمایش گذاشتن قیمت کالا یا معرفی محصول، روی بسته‌بندی آن قرار می‌گیرد. دستگاهی که این کار را انجام می‌دهد، دستگاه لیبل چسبان است که درواقع نوعی پرینتر بوده و حروف، بارکد و اعداد را با استفاده از هد حرارتی روی لیبل چاپ می‌کند. اگر قصد خرید دستگاه لیبل چسبان برای کسب‌وکار خود را دارید، دانستن نکات زیر خالی از لطف نخواهد بود.

دستگاه لیبل چسبان

کاربرد دستگاه لیبل چسبان

مهم‌ترین کاربرد دستگاه برچسب زن، درج برچسب حاوی مشخصات محصول روی بسته‌بندی آن است. زمانی که کالا بسته‌بندی می‌شود، باید مشخصات، قیمت و تاریخ تولید و انقضای آن روی لیبل نمایش داده شود تا مصرف‌کنندگان بدانند با چه محصولی روبرو هستند. با توجه به تعداد بسیار بالای محصولات تولیدی در کارخانه‌ها، چسباندن این لیبل‌ها به‌صورت دستی غیرممکن بوده و بهترین گزینه، استفاده از بهترین دستگاه لیبل چسبان است. شما می‌توانید چنین دستگاهی را از شرکت رادان ماشین خریداری کنید.

انواع دستگاه لیبل چسبان

انواع دستگاه لیبل چسبان

انواع دستگاه های لیبل چسبان در سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک قرار می‌گیرند. پرکاربردترین دستگاه لیبل زن در تمامی صنایع، دستگاه پشت چسب دار است که زیرمجموعه دستگاه‌های لیبل‌ چسبان اتوماتیک به شمار می‌رود. این مهم‌ترین دستگاه در خط تولید و بسته‌بندی محصولات بوده و روش عملکرد آن به این شکل است که محصولات روی یک نوار نقاله، به سمت دستگاه برچسب زن حرکت کرده و برچسب‌ها به‌طور اتوماتیک روی محصولات قرار می‌گیرند.

دستگاه‌های لیبل چسبان بر اساس نوع ظرفیت و نوع لیبل، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. در ادامه به طور خلاصه به هر کدام از انواع دستگاه‌های لیبل چسبان اشاره خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله دستگاه لیبل چسبان چیست مراجعه نمایید.

 • لیبل زن OPP:

  مناسب برای برچسب زدن روی ظروف استوانه‌ای از جنس پت، پلاستیک، قوطی‌های فلزی و ظروف شیشه‌ای

دستگاه لیبل زن OPP

 • لیبل زن تاپ پشت چسب دار:

  مناسب برای چسباندن لیبل روی ظروف تخت با اشکال مربعی یا مستطیلی

دستگاه لیبل زن تاپ پشت چسب دار

 • لیبل زن گرد پشت چسب دار:

  مناسب برای انواع ظروف گرد مانند بطری‌ها

دستگاه لیبل زن گرد پشت چسب دار

 • لیبل زن دو طرف تخت پشت چسب دار:

  مناسب برای چسباندن هم‌زمان لیبل‌ها به دو طرف (زیر و رو یا پشت و جلو) محصولات گرد و صاف

دستگاه لیبل زن دو طرف تخت پشت چسب دار

 • لیبل زن دو منظوره پشت چسب دار:

  برای چسباندن انواع مختلف لیبل روی ظروف تخت و گرد اما نه به صورت هم‌زمان

دستگاه لیبل زن دو منظوره

موارد بالا، پرکاربردترین دستگاه‌ها برای چسباندن لیبل روی محصولات هستند. شما می‌توانید برای خرید دستگاه لیبل چسبان از طریق سایت رادان ماشین اقدام فرمایید؛ اما خود لیبل‌ها نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که بسته به نوع لیبل، باید نحوه کار دستگاه لیبل چسبان را مد نظر قرار داد و دستگاه متناسب با آن را انتخاب کرد. سه نوع از پرکاربردترین انواع لیبل‌ها عبارتند از:

 • لیبل OPP:

  لیبل‌هایی که به ظرف نمی‌چسبند (مانند لیبل‌های بطری نوشابه و آب معدنی)

 • لیبل پشت چسب دار:

  لیبل‌هایی که پشت آن‌ها به چسب آغشته می‌شود تا به ظرف بچسبند

 • لیبل گرد:

  لیبل‌هایی که دور ظروف گرد مانند قوطی‌های کرم می‌چسبند

دستگاه لیبل زن چند منظوره

نحوه کار لیبل زن OPP

دستگاه لیبل زن OPP یا هات ملت، بهترین دستگاه برای تکمیل بسته‌بندی و چسباندن لیبل روی بطری‌های نوشابه و سایر بطری‌های مربعی یا گرد است. سیستم هات ملت، ذرات چسب را روی بطری‌ها اسپری می‌کند تا لبه برچسب‌ها قبل از قرار گرفتن روی بطری‌ها به هم چسبانده شوند.

مهم‌ترین مزیت این دستگاه‌ها، قیمت ارزان لیبل و ظرفیت تولید مداوم آن‌هاست.

نحوه کار لیبل زن OPP

نکات مهم در خرید دستگاه لیبل چسبان

توصیه می‌شود نکاتی مانند قیمت، کیفیت و کاربردی که از دستگاه انتظار دارید را مد نظر قرار دهید و دستگاهی را خریداری کنید که سرعت بالایی داشته باشد و لیبل آن تا مدت‌زمان زیادی روی محصول باقی بماند.

بهترین دستگاه لیبل چسبان

نحوه کار لیبل زن تاپ پشت چسب دار

نحوه کار دستگاه لیبل چسبان تاپ پشت چسب دار بدین شکل است که دستگاه برچسب‌ها را روی سطح بالایی محصول اعمال می‌کند. در این سیستم‌ها سرهای لیبلینگ در بالای محصول قرار می‌گیرند. غلتک می‌چرخد و برچسب‌ها را هنگام عبور محصول از زیر سرهای لیبلینگ اعمال می‌کند. حرکت محصول و نوار نقاله و آماده‌سازی و حرکت لیبل از قبل باهم هماهنگ شده‌اند.

این دستگاه‌ها برای چسباندن برچسب بر روی ظروف وان و ظروف تاشو، جعبه‌ها، کارتن‌ها و کیس‌ها مناسب هستند.

نحوه کار لیبل زن گرد پشت چسب دار

دستگاه لیبل زن گرد پشت چسب دار، برچسب‌هایی را روی سطوح جانبی ظروف استوانه‌ای مانند قوطی‌ها، بطری‌ها و کارتریج‌ها اعمال می‌کنند. این دستگاه‌ها بیشتر برای استفاده کامل از سطح گرد ظروف کاربرد دارند. برچسب به طور کامل یا جزئی در اطراف سطح جانبی ظرف پیچیده می‌شود زیرا محصول به چرخش در می‌آید و از هد لیبلینگ عبور می‌کند.

این دستگاه‌ها می‌توانند هم لیبل‌های گرد و هم لیبل‌های تخت را روی ظروف بچسبانند زیرا لیبل‌های تخت نیز پس از چسبیدن دور ظروف، به شکل گرد درمی‌آیند. علاوه‌بر این، دستگاه‌های لیبل زن گرد پشت چسب دار می‌توانند دارای دو نوع مکانیزم متفاوت باشند: ظرف را نگه دارند و لیبل را روی آن بچسبانند یا بدون نگه‌داشتن ظرف، لیبل را دور آن قرار دهند.

نحوه کارکردن دستگاه لیبل زن

نحوه کار لیبل زن دو طرف تخت پشت چسب دار

طرز عملکرد دستگاه لیبل چسبان دو طرف تخت پشت چسب دار بدین شکل است که برچسب‌های بدون درز را به صورت هم‌زمان روی دو طرف محصول اعمال می‌کند. در این سیستم‌ها دو سر لیبلینگ به صورت رو در رو قرار می‌گیرند. همانطور که نوار نقاله محصول را به این سرها می‌رساند، برچسب‌ها به طور همزمان روی جلو و پشت محصول چسبانده می‌شوند. حرکت محصول و آماده‌سازی برچسب به طور دقیق زمان‌بندی شده تا از چسبیدن دقیق برچسب اطمینان حاصل شود.

این دستگاه‌ها برای ظروف مناسب هستند که دو طرف آن‌ها شکل تخت و صاف دارد.

سفارش انواع دستگاه پرکن مایعات

حرفه ای ترین و باکیفیت ترین دستگاه های بسته بندی و پرکن مایعات را از رادان ماشین بخرید.

نحوه کار لیبل زن دو منظوره پشت چسب دار

دستگاه لیبل زن دو منظوره پشت چسب دار یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های صنعتی است که هم برای ظروف دارای سطوح صاف و هم ظروف گرد استفاده می‌شود. نحوه کار دستگاه لیبل چسبان دو منظوره بدین شکل است که می‌تواند لیبل را دور بدنه ظرف و روی سطح بالایی آن بچسباند؛ به همین دلیل دو منظوره به شمار می‌رود. البته این کار به صورت هم‌زمان انجام نمی‌شود اما این دستگاه قابلیت تنظیم دارد.

دستگاه لیبل چسبان دو منظوره برای انواع بطری و ظروف گرد، تخت و بیضی مناسب است.

نحوه استفاده از دستگاه لیبل زن

مزایا استفاده از دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل چسبان برای چسباندن لوگو، آرم و اطلاعات مورد نیاز محصولات در خطوط تولید شرکت‌ها و کارخانه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به یکی از مهم‌ترین ماشین‌آلات صنعتی بدل شده است.

مزایا استفاده از دستگاه لیبل زن

مشاغلی که به دستگاه لیبل زن نیاز دارند

این دستگاه‌ها یکی از پرکاربردترین ماشین‌آلات صنعتی در کارخانه‌ها تبدیل شده‌اند که به‌طور اتوماتیک کار برچسب‌گذاری محصولات را انجام می‌دهند.

خرید دستگاه لیبل چسبان از رادان ماشین

رادان ماشین یک شرکت طراح و تولیدکننده است که به ساخت دستگاه لیبل چسبان می‌پردازد. محصولات این شرکت همگی از بالاترین استانداردها برخوردار بوده و تمامی مراحل تولید آن‌ها (از طراحی گرفته تا مونتاژ) بر عهده خود شرکت هستند. برای اطلاع از قیمت دستگاه لیبل چسبان می‌توانید با کارشناسان فروش مجموعه تماس حاصل کرده یا جزئیات محصولات موجود در این صفحه را مشاهده کنید.