قیمت دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک مواد غذایی

قیمت دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک مواد غذایی به چه پارامترهایی وابسته است؟ آیا برای بسته بندی مواد غذایی می توان از دستگاه شیرینگ پک استفاده نمود؟ چه نوع دستگاه شیرینگ پکی برای بسته بندی مواد غذایی مناسب تر است؟ به نظر شما کاربری هر دستگاه شیرینگ پک مختص بسته بندی یک محصول است؟ برای بدست آوردن پاسخ این سوآلات پیشنهاد می کنم با ما همراه باشید.

عملکرد دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک از جمله دستگاه های بسته بندی مرحله نهایی (final packaging) می باشد. از این دستگاه جهت بسته بندی چند تایی و یا تکی محصولات استفاده می شود. این دستگاه حتی برای محصولاتی که داری بسته بندی دوم کارتونی (cartooning packaging) نیز هستند استفاده می شود. مهم ترین مزیت این نوع بسته بندی امکان حمل و نقل آسان، انبارش آسان و محافظت در برابر گرد و غبار و رطوبت می باشد.

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

در این دستگاه از نایلون یا فیلم شیرینگ جهت بسته بندی استفاده می شود. خاصیت نایلون شیرینگ بصورتی می باشد که با در معرض حرارت قرار گرفتن شروع به جمع شدن می کند. عملکرد دستگاه به اینصورت است که نایلون شیرینگ حول محصول کشیده شده و دو طرف آن دوخت خورده و سپس محصول به درون تونل حرارتی انتقال داده می شود. نایلون در تماس هوای داغ با دمای ۱۱۰ تا ۲۰۰ درجه ( با توجه به ضخامت نایلون) شروع به جمع شدن کرده و تا حد امکان به محصول نزدیک می شود. نمونه این سبک بسته بندی را در  نوشابه و دوغ می توانید ببینید.

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک (semi automatic) از پرفروش ترین دستگاه های بسته بندی می باشد. این دستگاه برای بسته بندی محصولات کارگاه های کوچک و خانگی و یا محصولات تیراژ پایین کارخانه های بزرگ استفاده می شود. تقریبا تمام محصولاتی که بوسیله دستگاه های اتوماتیک بسته بندی می شوند بوسیله دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک نیز بسته بندی می شوند.

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک به دو صورت تونلی (tuunle) و کابینی (one step) تولید می شود. دستگاه شیرینگ پک کابینی برای بسته بندی محصولات با ابعاد کوچک استفاده می شود. دستگاه شیرینگ پک تونلی برای بسته های بزرگ و کوچک مناسب می باشد. سرعت بسته بندی (capacity) شیرینگ پک تونلی بیشتر از شیرینگ کابینی می باشد.

تقریبا تمام محصولاتی که بوسیله دستگاه های اتوماتیک بسته بندی می شوند بوسیله دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک نیز بسته بندی می شوند.