انواع دستگاه پرکن

انواع دستگاه پرکن مایعات ✅ و مزیت های آن

طی دهه‌های گذشته، جهان با افزایش جمعیت مواجه بوده و این موضوع موجب شده که مصرف محصولات نیز افزایش یابند. با توجه به این روند سعودی و همینطور رشد علم و تکنولوژی، طی این سال‌ها بشر به دنبال راهی بوده تا بتواند نحوه تولیدات و بسته‌بندی محصولات مختلف را نسبت به با شیوه‌های سنتی ارتقاء دهد. از همین رو امروزه دستگاه‌ها و ماشین‌آلات زیادی اختراع شده‌اند که زندگی را برای انسان‌ها راحت‌تر کرده‌اند و یکی از آن‌ها دستگاه پرکن است که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارد. آشنایی و خرید انواع دستگاه پرکن می‌تواند فواید زیادی در زندگی ما انسان‌ها داشته باشد. مزیت دستگاه پرکن به این صورت است که برای آماده‌سازی مواد غذایی، اصول بهداشتی کاملا رعایت می‌شود.

این دستگاه می‌تواند مواد غذایی را در پوشش‌های طبیعی و همینطور مصنوعی پر کند. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنیم، اهمیت حجم محصولات بسته‌بندی است؛ بنابراین چنانچه حجم این محصولات به یک اندازه نباشد، باعث عدم اعتماد و رضایت مشتریان خواهد شد. این مسئله می‌تواند پیامدهایی مانند کاهش تقاضا را نیز برای تولید کننده به همراه داشته باشد؛ بنابراین مزیت دستگاه پرکن این است که به بالا رفتن راندمان تولید کمک می‌کند. از انواع دستگاه پرکن می‌توان به دستگاه پرکن مایعات، دستگاه اسپری کن، دستگاه پرکن پودر و … اشاره کرد.

معرفی انواع دستگاه پرکن

برای پُر کردن بسته‌بندی‌ محصولات مختلف، نیاز به استفاده از انواع دستگاه پرکن خواهد بود. این دستگاه در تمامی صنایع تولیدی کاربرد دارد. با استفاده از دستگاه پرکن سرعت و کیفیت فرآیند تولید محصولات افزایش می‌یابد. دستگاه پرکن دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن‌ها به 3 شکل اتوماتیک، نیمه‌اتوماتیک و همینطور دستی ظرف‌های مختلف را از مواد گوناگون پر می‌کنند. این دستگاه می‌تواند به صورت سفارشی نیز ساخته شود.

معرفی انواع دستگاه پرکن

انواع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات برای پر کردن حجم یا وزن تعیین شده‌ای از مایعات استفاده می‌شود؛ بنابراین جهت پر کردن محصولات غذایی که به صورت مایع هستند، نیاز به دستگاه پرکن مایعات است. این دستگاه نیز انواع مختلفی دارد و برای نوع خاصی از مایعات به کار می‌رود. در صورتی که نوع اشتباهی از این دستگاه را انتخاب کنید، خط تولید شما با مشکل مواجه شده و ممکن است ضرر مالی متوجه شما شود.

انواع دستگاه پرکن مایعات باید با توجه به نوع محصول انتخاب شود. درنتیجه حالت محصول و اندازه ویسکوزیته آن اهمیت زیادی خواهد داشت. ویسکوزیته به خاصیت گرانروی یک سیال گفته می‌شود و به عنوان پارامتری است که میزان مقاومت مایع در برابر جاری شدن را نشان خواهد داد. عمل پر کردن در دستگاه پرکن مایعات رقیق توسط ویژگی گرانروی مایعات و همینطور وزن خود مایع با استفاده از روش ثقلی انجام می‌شود. علاوه بر آن در پر کردن مایعات غلیظ نیز عمل پر کردن توسط پمپ و یا سیلندر پیستون انجام می‌شود.

در صورتی که سیستم تزریق دستگاه پرکن مایعات در این دستگاه پیستونی باشد، بعد از اتمام تزریق، سنسور قطع کننده پیام قطع را ارسال کرده و چنانچه سیستم پر کردن به صورت پمپ یا جاذبه باشد، به‌وسیله تایمر جهت کنترل حجم مواد تزریق شده استفاده خواهد شد. مزیت دستگاه پرکن مایعات در تولید محصولات مورد نظر اثبات شده است.

مزیت دستگاه پرکن مایعات

انواع دستگاه پرکن مایعات

امروزه نوع بسته‌بندی محصولات اهمیت زیادی پیدا کرده و به همین دلیل نیز میزان تقاضا برای خرید دستگاه‌های پرکن بیشتر شده است. از مزیت دستگاه پرکن مایعات می‌توان به بالا رفتن فروش محصول اشاره کرد. این دستگاه‌ها می‌توانند انواع مایعات را به صورت یکسان و با دقت زیاد پر کنند.

پر کردن مایعات نیاز به اندازه‌گیری دقیق حجم داشته و این کار به صورت دستی مقدور نخواهد بود. درنتیجه مزیت دستگاه پرکن مایعات این است که علاوه بر بالا بردن سرعت تولید، به میزان مشخصی عمل پر کردن مایعات را انجام می‌دهد.

انواع دستگاه پرکن عرقیات

دستگاه پرکن عرقیات نیز از انواع دستگاه پرکن است که برای پر کردن ظروف مایعات رقیق بوده و کاربرد زیادی برای عطاری‌ها و سایر شغل‌های مشابه دارد. البته استفاده از این دستگاه تنها محدود به تولیدی‌های عرقیات نیست و تولیدکنندگان شربت و آبمیوه نیز می‌توانند از مزیت دستگاه پرکن عرقیات بهره‌مند شوند.

عرقیات گیاهی نوعی از مواد خوراکی مفید بوده که خواص زیادی دارند و در مغازه‌های عطاری عرضه می‌شوند، اما برای بسته‌بندی این محصولات در واحدهای تولیدی نیاز به دستگاه پرکن عرقیات خواهد بود؛ بنابراین در صورتی که قصد راه اندازی این واحد شغلی را دارید، استفاده از این دستگاه بسیار کاربردی است. مزیت دستگاه پرکن عرقیات در افزایش سرعت روند تولید است. همچنین از این دستگاه برای پر کردن ظروف سرکه نیز استفاده می‌شود. از موارد دیگری که می‌توان از دستگاه پرکن عرقیات استفاده کرد برای کارخانه‌های تولید گلاب است. گلاب از مایعات خوش عطری است که برای پختن انواع غذاها ضروری بوده و با فروش آن می‌توان سود خوبی کسب کرد؛ بنابراین استفاده از این دستگاه برای بسته‌بندی گلاب مزیت زیادی دارد.

انواع دستگاه پرکن عرقیات

انواع دستگاه پرکن گرانولی

از انواع دستگاه پرکن می‌توان به دستگاه گرانولی نیز اشاره کرد. این دستگاه برای محصولاتی مانند پودر، دانه گیاهی، گرانیت، نمک، دانه‌های قهوه، میوه‌های خشک، تنقلات، غذای حیوانات خانگی و … استفاده می‌شود. دستگاه پرکن گرانولی به دو دسته اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک تقسیم می‌شود.

دستگاه پرکن گرانول اتوماتیک به صورت اتوماسیون خطی بوده و برای انواع گرانول‌ها استفاده می‌شود. عملکرد این دستگاه‌ها نیز بر اساس فناوری‌های روز انجام شده و مشخصات مختلفی در طراحی و ساخت آن‌ها صورت گرفته است.

نوع دیگر، دستگاه پرکن گرانول نیمه‌اتوماتیک بوده که برای انواع گرانول‌های روان، دانه‌های غذایی، نمک، شکر و مواد ضد آفت کشاورزی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها ظرفیتی بین 100 تا 500 گرم برای پر کردن دارند.

سفارش انواع دستگاه پرکن مایعات

حرفه ای ترین و باکیفیت ترین دستگاه های بسته بندی و پرکن مایعات را از رادان ماشین بخرید.

مزیت دستگاه پرکن گرانولی

از مزیت دستگاه پرکن گرانولی می‌توان به برخورداری از دو سری سنسورهای دیجیتال اشاره کرد. این دستگاه دارای دقت زیادی بوده و مانع از فشرده‌سازی بیش از حد مواد در ظرف خواهد شد. همچنین شمارنده انواع دستگاه پرکن گرانولی به خوبی قادر به شمارش تعداد کیسه‌های پر شده است و می‌تواند وزن دلخواه را از قبل برای کیسه‌ها تنظیم کند. دیگر مزیت دستگاه پرکن گرانولی، افزودن تسمه نقاله برای سهولت انتقال کیسه‌ها از مواد گرانولی است.

انواع دستگاه پرکن حجمی

از دیگر انواع دستگاه پرکن می‌توان به دستگاه پرکن حجمی اشاره کرد. این دستگاه در صنعت استفاده می‌شود و برای ریختن مواد مختلف در بسته‌بندی‌های گوناگون استفاده می‌شود. دستگاه پرکن حجمی باعث افزایش سرعت و دقت در پر کردن انواع بسته‌بندی‌های مختلف می‌شود.

یکی از پر استفاده‌ترین انواع دستگاه پرکن که در صنایع استفاده می‌شود، دستگاه پرکن حجمی است که مواد را به صورت حجمی یا پیمانه‌ای وارد بسته‌بندی می‌کند. به علاوه این دستگاه قادر است تا مواد گرانولی را به خوبی وارد بسته‌بندی‌هایی با حجم‌های متفاوت کند.

پرکن حجمی

هرچه یک دستگاه پیشرفته‌تر باشد، میزان دخالت انسانی را کاهش می‌دهد. دستگاه پرکن حجمی نیز از این نظر به سه نوع دستگاه پرکن حجمی دستی، دستگاه پرکن حجمی نیمه‌ خودکار و دستگاه پرکن حجمی خودکار تقسیم‌بندی می‌شود. همانطور که از نام دستگاه پرکن حجمی دستی مشخص است، نیاز به نیروی انسانی برای ریخته شدن مایعات و مواد به داخل ظرف خواهد بود. در دو نوع دیگر این دستگاه دخالت دست کمتر است. با این وجود استفاده از دستگاه‌های پیشرفته سرعت کار را بالا خواهد برد.

مزیت دستگاه پرکن حجمی

انواع دستگاه‌های پرکن حجمی دارای مزایای مختلفی هستند. مزیت دستگاه پرکن روتاری جای‌گیری کمتر است؛ بنابراین در صورتی که شما در واحد تولیدی خود فضای زیادی در اختیار ندارید، این دستگاه گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

دستگاه پرکن لاک ناخن

از مهم‌ترین تجهیزات برای واحدهای تولیدی لوازم آرایشی، دستگاه پرکن لاک ناخن است. لاک‌های ناخن همواره از لوازم پرفروش در صنعت آرایشی محسوب می‌شوند. به همین دلیل این واحد تولیدی دارای سود خوبی است. مزیت دستگاه پرکن لاک ناخن در بسته‌بندی‌های شیشه‌ای به صورت عالی عمل کرده و نقش موثری را در خط تولید این محصول ایفا می‌کند.

دستگاه پرکن لاک ناخن

از مزیت دیگر دستگاه پرکن لاک ناخن می‌توان به پر کردن شیشه‌های لاک ناخن با یک ریتم ثابت اشاره کرد. همچنین این دستگاه قادر است که بعد از پر کردن، اقدام به بستن درب بسته‌بندی‌ها کند. از انواع دستگاه پرکن لاک ناخن می‌توان به دسته‌های خودکار، نیمه‌خودکار و همینطور دستی اشاره کرد. علاوه بر آن، این دستگاه در بخش‌های دیگر نیز دارای تفاوت‌هایی است.

دستگاه پرکن ضدیخ

یکی از وسایل ضروری در واحدهای تولیدی، دستگاه پرکن ضدیخ است. از ضدیخ برای تداوم حرکت اتومبیل‌ها در شرایط سرما استفاده می‌شود. از انواع دستگاه پرکن ضدیخ می‌توان به نوع دستی، نوع خودکار و همینطور نوع نیمه خودکار آن اشاره کرد. مزایای دستگاه پرکن ضدیخ کاهش استفاده از نیروی انسانی و درنتیجه کاهش یافتن این نوع هزینه‌ها است. به علاوه این دستگاه دقت کار را بالا برده و موجب افزایش سرعت تولید محصولات ضدیخ می‌شود. انواع مختلف دستگاه پرکن ضدیخ قیمت‌های متفاوتی دارند؛ بنابراین با توجه به نوع کسب و کار خود باید نمونه‌ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سخن پایانی

انواع دستگاه پرکن کاربردهای زیادی در واحدهای تولیدی دارند و می‌توان از این دستگاه‌ها برای افزایش سرعت روند تولید و همینطور افزایش دقت استفاده کرد. مزیت دستگاه پرکن باعث شده تا افراد زیادی این دستگاه‌ها را خریداری کرده و به این صورت بتوانند دخالت نیروی انسانی را در روند تولید کاهش دهند؛ بنابراین در صورتی که دارای واحد تولیدی هستید و یا قصد راه‌اندازی یک واحد تولیدی را دارید، می‌توانید نسبت به خرید انواع دستگاه پرکن اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *