راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان

راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان

احتمالاً شما هم هنگام خرید هر گونه محصولی ابتدا به لیبل یا برچسب آن توجه می‌کنید تا از مشخصات آن باخبر شده و با اطلاع کامل، نسبت به خرید اقدام کنید. هر محصولی یک لیبل دارد که در واقع شناسنامه آن محسوب می‌شود و اطلاعات مهمی از جمله قیمت، لوگو و سایر مشخصات مهم را در بر می‌گیرد. این لیبل‌ها با استفاده از دستگاه لیبل زن یا لیبل چسبان روی محصول چسبانده می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه، در این راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان با ما همراه باشید.

دستگاه لیبل چسبان چیست؟

دستگاه لیبل چسبان نوعی دستگاه پرینتر یا چاپگر است که قابلیت چاپ انواع حروف، اعداد و سایر مشخصات را دارد. این دستگاه برای چاپ لیبل‌ها، از هد حرارتی کمک می‌گیرد و دارای قطعات مهمی از جمله برد اصلی، ترمال هد یا هد حرارتی، موتور فید، غلطک فید، نگهدارنده ریبون و نگهدارنده لیبل است. این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها برای مقاصد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر به دنبال خرید دستگاه لیبل زن هستید، ابتدا باید نوع محصول خود و بسته‌بندی آن را مد نظر داشته باشید تا دستگاه متناسب با آن را انتخاب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله دستگاه لیبل چسبان چیست مراجعه فرمایید. در ادامه این راهنمای انتخاب دستگاه چسبان، به نکاتی اشاره خواهیم کرد که باید هنگام خرید این دستگاه کاربردی مد نظر قرار دهید.

دستگاه لیبل چسبان چیست؟

نوع محصولی که می‌خواهید لیبل بزنید را مشخص کنید

ظروف محصولاتی که می‌خواهید لیبل پشت چسب‌دار روی آن‌ها قرار گیرد باید دارای مشخصات خاصی باشند. برای مثال، برای یک دستگاه لیبل زن گرد، ظروفی که با روش تزریق پلاستیک ساخته می‌شوند مناسب نیستند، زیرا در قالب آن‌ها یک شیب در نظر گرفته می‌شود که ممکن است فرایند برچسب‌زنی را مختل کند. بهترین ظروف گرد برای دستگاه لیبل زن گرد، ظروفی هستند که به روش باد کردن ساخته شده باشند (مانند ظروف پت، شیشه، پلی اتیلن‌های بادی و موارد مشابه). دستگاه‌های لیبل زن تخت نیز باید برای ظروف کاملاً مسطح به کار روند و از برچسب‌زنی روی ظروف با سطح کروی خودداری شود.

عدم توجه به این نکات خرید دستگاه لیبل چسبان، منجر به خسارات جبران‌ناپذیری به تولیدکننده‌ها می‌شود که تنها بعد از خرید لیبل رخ می‌دهند.

نوع دستگاه را متناسب با کار خود انتخاب کنید

همانطور که گفتیم، نوع دستگاه و کاربردی که برای آن در نظر گرفته شده از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. طبق راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که آیا نوع دستگاه با کار شما مطابق دارد یا خیر. برای این منظور، در ادامه به صورت خلاصه انواع دستگاه لیبل چسبان و کاربردهای آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

  • لیبل زن دستی یا نیمه‌اتوماتیک: مناسب برای ظروف استوانه‌ای و تیراژهای کم
  • لیبل زن از سمت بالا:‌ دارای قابلیت الصاق لیبل پشت چسب‌دار از سمت بالا در سطوح مختلف
  • لیبل زن تخت یک طرفه: مناسب برای سطوح تخت و مکعبی (قادر به الصاق لیبل به یک طرف محصول)

دستگاه لیبل زن را متناسب با کار خود انتخاب کنید

  • لیبل زن تخت دو طرفه: مناسب برای الصاق لیبل در دو طرف ظروف تخت یا گرد یا محدب
  • لیبل زن گرد: مناسب برای ظروف گرد و خطوط اتوماتیک بعد از دستگاه پرکن و درب‌بند
  • لیبل زن پنوماتیک: مناسب برای ظروفی که طول لیبل آن‌ها زیاد بوده و دور تا دور ظرف را در بر می‌گیرد

اینکه چند طرف محصول لیبل می‌خورد را مشخص کنید

گفتیم که دستگاه‌های لیبل چسبان انواع مختلفی دارند و نمی‌توان از یک دستگاه هم برای محصولات گرد و هم برای محصولات تخت استفاده کرد. علاوه بر این، دستگاه‌های لیبل چسبان تخت خود به زیردسته‌های یک طرفه و دو طرفه تقسیم می‌شوند که در انتخاب دستگاه تأثیر خواهد داشت. شما باید شکل محصول خود (گرد یا مسطح و تخت) را در نظر بگیرید و مشخص کنید که چند طرف آن قرار است لیبل بخورد. بر این اساس، می‌توانید نسبت به خرید دستگاه لیبل چسبان مناسب اقدام فرمایید.

امکانات دستگاه و سادگی تعمیر و نگهداری را در نظر داشته باشید

دستگاه‌های لیبل زن مختلف از امکانات و قابلیت‌های متنوعی برخوردار هستند که باید هنگام خرید، آن‌ها را مد نظر قرار دهید. برای مثال می‌توان به تعداد موتورهای دستگاه اشاره کرد: برخی از لیبل چسبان‌ها برای چرخاندن ظرف و حرکت لیبل تنها از یک موتور استفاده می‌کنند که باعث می‌شود برخی اوقات لبه انتهایی لیبل کمی باز بماند. این در حالی است که برخی دیگر از دستگاه‌های لیبل چسبان برای حرکت دادن ظرف و چسباندن لیبل از دو موتور جداگانه بهره می‌گیرند. علاوه بر این، توصیه ما به شما در این راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان این است که سعی کنید دستگاهی که می‌خرید فاقد پیچیدگی بیش از حد باشد تا به تعمیرات پی در پی نیاز پیدا نکند.

امکانات دستگاه و سادگی تعمیر و نگهداری را در نظر داشته باشید

سرعت و میزان تولید

طبق راهنمای خرید دستگاه چسبان، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، حجم کار شما و نیازی که انتظار دارید با استفاده از دستگاه لیبل چسبان برآورده کنید، است. به این مفهوم که ابتدا میزان حجم اتیکت و لیبل مورد نیاز در روز را مشخص کرده و توجه داشته باشید که سرعت چاپ، با تعداد لیبل‌های درخواستی ارتباط مستقیمی دارد. بهترین کار این است که سرعت دستگاه‌ها و میزان تولیدی آن‌ها را به ازای روز یا ساعت در نظر بگیرید. برای مثال اگر تولید بالایی دارید، دستگاه‌هایی که از سرعت کمی برخوردار هستند برای شما مناسب نخواهند بود.

سایر نکات مهم هنگام خرید دستگاه لیبل چسبان

  • هنگام خرید دستگاه لیبل چسبان، به میزان حافظه آن توجه کنید.
  • اگر به دنبال طرح خاصی هستید، ویژگی‌های دستگاه‌های مختلف را پیش از خرید به طور کامل مورد بررسی قرار دهید.
  • به فونت و فریم‌های دستگاه لیبل زن دقت کنید تا مطابق میل شما باشد.
  • با توجه به اینکه سرعت و دقت هر دستگاه با دستگاه دیگر متفاوت است، با در نظر گرفتن تیراژ تولیدات خود نسبت به خرید آن‌ها اقدام فرمایید.

با مد نظر قرار دادن نکات این راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان، می‌توانید خریدی رضایت‌بخش را تجربه کنید. در صورت داشتن سوال یا ابهام می‌توانید با کارشناسان رادان تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان در زمینه خرید دستگاه لیبل چسبان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

دستگاه‌های لیبل چسبان چند نوع دارند؟

امروزه دستگاه‌های لیبل چسبان در انواع مختلفی تولید می‌شوند که شما باید با توجه به نیاز و بودجه خود، دستگاه مناسب را تهیه کنید. به طور کلی می‌توان این دستگاه‌ها را به مدل‌های دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک، دستگاه لیبل چسبان نیمه اتوماتیک و دستگاه لیبل چسبان دستی تقسیم کرد.

دستگاه لیبل زن پشت چسب‌دار چیست؟

دستگاه لیبل زن پشت چسب دار، یکی از بهترین انواع دستگاه‌های لیبل زن است که در آن لیبل‌ها آغشته به ماده چسبنده بوده و به صورت اتوماتیک فرایند چسباندن را انجام می‌دهد.

دستگاه لیبل زن پشت چسب‌دار چیست؟

دستگاه لیبل چسبان در پروسه تولید چه نقشی دارد؟

این دستگاه‌ها در مرحله آخر که بسته‌بندی کالا انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند و به نوعی کامل‌کننده روند تولید و عرضه کالا به بازار محسوب می‌شوند.

سخن پایانی

امروزه استفاده از لیبل در صنایع مختلف (بخصوص صنایع مواد غذایی) از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل، تولیدکنندگان باید هنگام خرید دستگاه لیبل چسبان برای خطوط تولید خود نهایت دقت را به خرج دهند. در این راهنمای خرید دستگاه لیبل چسبان سعی کردیم تمامی نکات مهم در این زمینه را پوشش دهیم تا بتوانید از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید. رادان ماشین یک شرکت طراح و تولید کننده انواع دستگاه لیبل چسبان است و شما به راحتی می‌توانید از میان مدل‌های موجود در سایت این شرکت، دستگاه لیبل زن مورد خود را انتخاب و خریداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *