دستگاه بسته بندی آبمیوه

0 تا 100 خط تولید و بسته بندی آبمیوه ✅ (قیمت + خرید)

امروزه مصرف آبمیوه به جهت فواید فراوانش بسیار افزایش پیدا کرده است به طوریکه حداقل در وعده صبحانه مردم به یک عضو اصلی تبدیل شده است، به همین دلیل خط تولید آبمیوه به یکی از خطوط مهم در صنعت نوشیدنی تبدیل شده هست.

اگر قصد راه اندازی یک کسب‌وکار پربازده صنعتی را دارید، بدون شک راه‌اندازی یک خط تولید و خط بسته‌بندی آبمیوه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد زیرا همیشه سود آور بوده و سرمایه اولیه شما را به سرعت بازمی‌گرداند.
اگر به دنبال تولید و عرضه آبمیوه در سطوح بالا و در مقیاس تجاری هستید، دستگاه‌های تولید خانگی دیگر پاسخگوی نیاز شما نخواهند بود، در ادامه رادان ماشین از صفر تا صد تجهیزات خط تولید آبمیوه همراه شماست.

خط تولید و بسته بندی آبمیوه

آبمیوه‌های صنعتی انواع مختلفی داشته که هر کدام مزایا و معایب خود و حتی مشتریان مخصوص خودشان را دارند. اگر می‌خواهید که یک خط تولید راه بیاندازید بهترین حالت این است که بتوانید همه نوع آبمیوه‌ای تولید کرده و به بازار ارسال نمایید تا همه ی مشتریان خود را راضی نگه دارید.

شستشو

برای تولید آبمیوه‌ها ابتدا میوه‌ها تهیه شده و مورد شست‌وشو قرار می‌گیرند تا به‌خوبی تمیز شوند. در این مرحله انواع آلودگی‌ها اعم از گرد و غبار و حشره کش‌ها از میوه جدا می‌شوند.

سپس تمامی میوه‌ها وارد مرحله تأیید سلامت و صلاحیت می‌شوند. به این‌گونه که تمامی میوه‌های خراب و مشکل‌دار توسط نیروی انسانی از فرایند خارج شده و تنها میوه‌های درجه یک و باکیفیت اجازه ورود به مرحله بعدی را خواهند داشت.

جداسازی هسته

برخی از میوه‌ها همچون هلو داخل خود هسته دارند که نیاز است قبل از فرایند آبمیوه‌گیری این هسته‌ها از داخل میوه خارج شوند تا بتوان به‌راحتی آب میوه را خارج نمود.

لازم به ذکر است که فرایند جداسازی هسته از میوه به‌صورت کاملاً مکانیکی و با استفاده از دستگاه‌ها صنعتی انجام می‌شود و نیازی به دخالت دست انسان در این فرایند نیست.

دم گیری

میوه‌هایی همچون آلبالو و گیلاس و انگور به فرایند دم گیری نیز احتیاج خواهند داشت تا شاخه‌های درخت انتهای آلبالو به طور کامل از آن‌ها جدا گردد.

خرد کردن

میوه‌هایی چون بِه و سیب قبل از پرس کردن نیازمند خردشدن هستند تا با متلاشی شدن بافت سطحی آن‌ها پرس کردن راحت تر شود. در این مرحله میوه‌ها را وارد آسیاب کرده تا ذرات به اندازه مورد نظر ما برسند.

انتقال

در این مرحله باید محصول را بدون کاهش سایز به مراحل بعدی منتقل کنیم، بنابراین استفاده از پمپ‌های ضد زنگ که با آبمیوه واکنش ندهند ضروری می‌باشد.

پرس کردن

در واقع فرایندهای بالا تنها آماده‌سازی اولیه ماده خام یا همان میوه بود و هنوز وارد مرحله آبمیوه‌گیری نشدیم. پس از این مراحل میوه‌های مختلف خرد شده و به مرحله پرس سازی می‌رسند. در واقع پرس کردن استخراج آب از میوه‌های خرد شده است. در حال حاضر از انواع روش پرس‌کردن برای گرفتن آبمیوه استفاده می‌گردد.

شفاف سازی

در این مرحله آبمیوه را وارد تانک می‌کنیم تا به وسیله آنزیم‌ها آن را شفاف سازی کنیم. در ادامه آن را از صفحات فیلتراسیون رد می‌کنیم. افزایش حرارت موجب بهبود عمل شفاف سازی می‌شود.

کنسانتره

پس از عمل شفاف سازی، آب میوه معمولاً تغلیظ می گردد. به‌طورکلی آبمیوه‌ها خیلی زود خاصیت خود را از دست می‌دهند و کنسانتره کردن می‌تواند به‌نوعی جلوی این موضوع را بگیرد و باکتری‌های آن را از بین ببرد.

سفارش انواع دستگاه پرکن مایعات

حرفه ای ترین و باکیفیت ترین دستگاه های بسته بندی و پرکن مایعات را از رادان ماشین بخرید.

مخلوط کردن

در واقع تفاوت آبمیوه‌های رقیق و غلیظ در این مرحله است. فرآیند خلوط کردن، با افزودن آب قابل شرب به محصول تغلیظ شده ما انجام می‌شود. این کار را به حدی ادامه می‌دهیم تا به غلظت مورد نظر برسیم.

سلیقه‌ها متفاوت بوده و برخی از افراد نیز دوست دارند که آبمیوه آن‌ها رقیق باشد و به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر آن را مصرف نمایند. آب انگور و آب سیب از این دسته اند.

در واقع غلظت آبمیوه تنها به کارخانه تولیدی آن بستگی دارد و این شما هستید که انتخاب می‌کنید یک آبمیوه غلیظ باشد یا آن را رقیق کنید. به همین دلیل فرایند تولید آبمیوه رقیق با آبمیوه غلیظ هیچ تفاوتی نخواهد داشت و تنها در کارخانه از غلظت نهایی آن کاسته خواهد شد تا رقیق‌تر باشد.

آبمیوه غلیظ نیز از انواع آبمیوه است که طرف‌داران بسیار زیادی دارد؛ افراد مختلفی در ایران و دنیا وجود دارند که علاقه دارند آبمیوه‌ای که می‌نوشند غلیظ بوده و طعم و عطر قوی‌تری نیز داشته باشد. آبمیوه‌های انبه و پرتقال معمولاً به‌صورت غلیظ ساخته می‌شوند و محبوبیت زیادی دارند.

در این مرحله مواد افزودنی به آبمیوه اضافه می‌شود مثلا به بعضی آبمیوه ها مثل آلبالو شکر می‌افزاییم.

همگن سازی

در ادامه از هموژنایزرهای تحت خلا جهت مخلوط کردن یک دست کنسانتره، آب، نگهدارنده و مواد افزودنی استفاده می‌کنیم تا به یک بافت پایدار و همگن برسیم. تحت خلا بودن این دستگاه موجب عدم نفوذ هوا در محصول شده در نتیجه مرحله هواگیری را حذف می‌کند و موجب صرفه جویی در زمان و انرژی می‌شود.

افزودن تکه‌های میوه

این مرحله ویژه آبمیوه های پالپ دار است. فرایند تولید آبمیوه پالپ دار نیز با آبمیوه‌های رقیق و غلیظ یکسان است؛ اما همان‌طور که خودتان می‌دانید آبمیوه‌های پالپ دار کمی با این آبمیوه‌ها متفاوت هستند؛ زیرا در آب‌میوه‌های پالپ دار تکه‌های میوه موردنظر نیز وجود دارند که همین موضوع نمونه پالپ دار را جذاب کرده است. برای تولید آبمیوه های پالپ دار میوه‌ها باید به قطعه‌های کوچکی تبدیل گردند و به آبمیوه اضافه شوند.

پاستوریزاسیون

این عمل عمر و ماندگاری محصول را بالا می‌برد تا تا آبمیوه موردنظر ما بتواند مدت‌زمان بیشتری سالم بماند و از نظر بهداشتی کاملاً سالم و کاربردی باشد.

سرد کردن

در نهایت برای افزایش قوام و بهبود طعم و رنگ آبمیوه آن را با کاهش دما سرد می‌کنند. اگر این کار را با کاهش دما انجام ندهید و سعی کنید با گذر زمان به سرد کردن محصول بپردازید رنگ آبمیوه کِدِر می‌شود.

دستگاه بسته بندی آب میوه

دستگاه پرکن و بسته بندی آبمیوه

پس از اینکه تولید به پایان رسید مسلماً وقت آن رسیده تا از خط بسته‌بندی آبمیوه خود نیز استفاده کرده و آبمیوه پر شده را بسته‌بندی کنید تا بتوان آن را به بازار مصرف ارسال نمود و افراد مختلف محصول موردنظر شما را خریداری نموده و مصرف نمایند.
به‌طورکلی سه نوع بسته‌بندی پاکتی، بطری پلاستیکی،شیشه ای و قوطی آلومینیومی در دسترس شما خواهد بود که می‌توانید از هر کدام که دوست داشتید استفاده نمایید. در حال حاضر بسته‌بندی پاکتی در اندازه‌های مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و شما می‌توانید با خرید دستگاه موربوطه ین نوع بسته‌بندی را تولید نمایید.

دستگاه پر کردن آب میوه

جهت پر کردن آبمیوه‌های غلیظ و هرگونه نوشیدنی‌های غلیظ دیگر، می‌توانید از دستگاه‌هایی چون دستگاه پر کن سیلندر پیستونی سروو RPf40 با ساز و کار اتوماتیک استفاده کنید.

برای پر کردن آبمیوه رقیق از دستگاه پرکن مایعات اوورفلو اتوماتیک ROF30 و دستگاه پرکن مایعات اوورفلو نیمه اتوماتیک دو نازل ROF30 استفاده کنید. این دستگاه‌ها جهت پر کردن نوشیدنی‌های رقیق طراحی شده اند.

همچنین می‌توانید برای بسته بندی‌های کمتر از یک لیتر از دستگاه پر کن مایعات پمپی اتوماتیک دنده ای RPF40 استفاده کنید زیرا این دستگاه در مقادیر کمتر دقیق‌تر بوده و فرایند کاری راحت‌تری دارد. شما می‌توانید آبمیوه پرکن پمپی را از رادان ماشین تهیه نمایید. این دستگاه و دستگاه پرکن سیلندر پیستونی تک نازل RPF20 و دونازل RPF20 با ساز و کار نیمه اتوماتیک هم برای محصولات رقیق و هم غلیظ مناسب است.

درب بندی

دستگاه‌های پرکن چندکاره آبمیوه به‌ صورت خودکار در فرایند بسته‌بندی درب آن را نیز خواهند بست و دیگر نیازی به دخالت نیروی انسانی نیست. پس از اینکه فرایند پر کردن و بسته‌بندی به اتمام برسد خود دستگاه به‌ صورت اتومات درب آن را خواهد بست تا از ورود آلودگی به محصول و همچنین هدر رفتن آن جلوگیری کنند. در صورت نداشتن دستگاه پر کن چندکاره نیازمند خرید دستگاه درب بند هستید.

لیبل زدن

پس از اینکه فرایند پر کردن آبمیوه به پایان رسید شما به یک دستگاه لیبل‌زن نیز احتیاج خواهید داشت. به‌هرحال قبل از فروش محصول نیاز است که روی بسته‌بندی آن لیبل چسبانده شود تا افراد متوجه شوند که قرار است که از محصول چه برندی استفاده نمایند.

همچنین لیبل چسباندن باعث می‌شود تا بسته‌بندی محصول شما نیز زیباتر به نظر بی آید؛ همین موضوع به‌راحتی باعث مارکتینگ و تبلیغات شما خواهد شد؛ د رصورتی‌ که لیبل شما جذاب باشد مشتری را جذب خودش خواهد کرد و فروش برای شما راحت‌تر خواهد بود.شما می‌توانید بهترین دستگاه لیبل چسبان را از رادان ماشین تهیه کرده و خط بسته‌بندی آبمیوه خود را تکمیل نمایید.

لیبل زن آبمیوه

حک تاریخ

با دستگاه جت پرینتر می‌توانید جزییات محصول را مثل تاریخ تولید و انقضا روی آن حک کنید.

انبار و ارسال

در نهایت با بسته بندی‌های چندتایی با استفاده از دستگاه شیرینگ پک محصول را به انبار منتقل کرده تا آن را به بازار روانه کنند.

جمع‌بندی

در نهایت با 0 تا 100 راه‌اندازی خط تولید و بسته‌بندی آبمیوه با شما عزیزان همراه بودیم.استفاده از تبلیغات هوشمندانه در مکان‌های درست و بالابودن میزان کیفیت موجب افزایش رضایت مشتری‌ها شده و شهرت برند تولیدی شما را با افزایش چشمگیری مواجه کند. در کنار این‌ها خرید دستگاه‌های کارآمد با راندمان بالا می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.

تمامی تجهیزات یاد شده در سایت رادان ماشین موجود بوده و می‌توانید این دستگاه‌ها را در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت خریداری کرده و خط تولید خود را راه‌اندازی نمایید؛ همان‌طور که خودتان می‌دانید روزانه مقدار قابل توجهی آبمیوه در ایران و جهان توسط مردم مصرف می‌شود و این می‌تواند یک فرصت عالی و مناسب برای شما عزیزان باشد.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. در صورت وجود هرگونه ابهامی می‌توانید با مشاورین فروش ما ارتباط گرفته و سوالات خود را مطرح کنید تا با آگاهی بیشتری به خرید محصول مورد نظر بپردازید.

یکی از سؤالات اصلی افراد قبل از آغاز کار این است که آیا راه‌اندازی خط تولید آبمیوه سخت است و می‌توان از پس آن بر آمد؟ درصورتی‌که شما بتوانید برای خط تولید خود دستگاه‌های باکیفیت و کارآمدی را تهیه نمایید راه‌اندازی کار سختی نخواهد بود و به‌راحتی می‌توانید انواع آبمیوه را تولید کرده و به بازار ارسال نمایید. برای اینکار با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

اگر قصد دارید همه نوع آبمیوه‌ای از جمله پالپ دار و غلیظ را تولید کنید نمی‌توانید از یک دستگاه برای بسته‌بندی همه آن‌ها استفاده نمایید و برای مثال باید دستگاه پرکن آبمیوه پالپ دار و دستگاه پرکن آبمیوه غلیظ را به‌صورت جداگانه خریداری نمایید.

همان‌طور که گفتیم پاسخ این سؤال کاملاً به هدفی که گذاشته‌اید بستگی دارد. درصورتی‌که بخواهید یک خط تولید کامل و استاندارد داشته باشید نیاز است که هزینه بسیاری بکنید؛ اما شما می‌توانید برای شروع کمتر هزینه کرده و یک خط تولید ابتدایی راه‌اندازی کنید تا در آینده با تلاش و کوشش خط تولید قدیمی خود را گسترش داده و بهتر کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *