دستگاه پرکن مایع دستشویی

0 تا 100 راه اندازی خط تولید و بسته بندی مایع دستشویی ❤️

در سال­های اخیر، میزان تقاضای بازار برای راه اندازی خط تولید شوینده و بهداشتی به طور صعودی در حال افزایش بوده است. در این بین، شوینده­ های خانگی نیز مستثنی نبوده و در بازار به طور گسترده­ و پایدار به فروش می­رسند.

خط تولید مایع دستشویی، خط تولیدی نسبتاً منعطف بوده و می­توان طیف وسیعی از محصولات مرتبط با این محصول را تولید کرد. تولید این محصول، دارای توجیه اقتصادی مطلوبی است. چرا که مواد اولیه تولیدات این مایعات، ارزان قیمت بوده و مراحل فرآوری آن نیز از پیچیدگی بالایی برخوردار نیست؛ در نتیجه با خرید تجهیزات اولیه، می­توان به سطوح بالایی از درآمد تولید مایع دستشویی دست یافت.

در ادامه، به بررسی دقیق­تر این خط تولید و تجهیزات مورد نیاز آن پرداخته خواهد شد.

انواع مایع دستشویی

مایع دستشویی در دسته صنایع بهداشتی قرار داشته و از تنوع بالایی در فرمولاسیون برخوردار است. از رایج­ترین نمونه ­های این محصول می­توان به:

 • مایع دستشویی ساده
 • ضد عفونی کننده
 • آنتی باکتریال
 • مرطوب کننده
 • عطری
 • گیاهی
 • مناسب تیپ­ های پوستی مختلف (خشک، چرب، حساس و … )
 • بدون سولفات
 • حاوی ترکیبات درمانی

و … اشاره کرد. این تنوع، بستگی به فرمولاسیون اصلی دارد.

به عنوان مثال، مایع دستشویی معطر، همان نوع ساده است که همراه با عصاره­ های معطر بوده؛ و نیز ممکن است برخی از این صابون­ های مایع، همراه با برخی ویتامین ­ها، روغن­ های خاص و … نیز باشند.

معرفی کلی خط تولید مایع دستشویی

خط تولید این محصول بهداشتی شامل چند مرحله اصلی است. در واقع این خط تولید از دو بخش اصلی تولید مواد اولیه و بسته بندی آن تشکیل شده است.

خط تولید مایع دستشویی شامل بخش ­های زیر است:

 • بخش ترکیب مواد
 • واحد تولید
 • واحد پر کردن و بسته بندی مایع دستشویی
 • کنترل کیفیت
 • بسته بندی نهایی
 • اتوماسیون
 • انبارداری و انتقال به بازار
 • مدیریت پسماند

هریک از این واحدها نقش خاصی در تولید محصول نهایی داشته و نیاز به تجهیزات و ماشین آلات ویژه ای دارد.

واحد تولید و ترکیب مواد در خط تولید مایع دستشویی

این بخش ، اولین و از اصلی ­ترین مراحل خط تولید مایع دستشویی است. در این واحد، مواد اولیه که در مخازن جداگانه نگهداری می­شوند، باید به طور دقیق توسط دستگاه­ های اندازه گیری سنجیده شده و در مخازن ترکیب، با یکدیگر مخلوط شوند. دستگاه­ های اندازه گیری شامل ترازوهای وزنی و حجمی هستند. میکسرهای ویژه نیز برای هم زدن این مخلوط، باید مناسب با غلظت مایعات باشند. میکسر­های هموژنایزر و میکسرهای شافت گردان با تیغه­ های مخلوط کننده از جمله گزینه ­های مناسب به شمار می روند.

پس از ایجاد ترکیبی یکنواخت، ماده از طریق پمپ ­ها و سیستم های انتقال مواد از مخزن به سمت مراحل بعدی انتقال پیدا می­ کنند.

انتخاب فرمولاسیون در این مرحله، بستگی به نوع مایع شست و شو دارد. مثلا می­توان در مخازن، درصدی از ویتامین ­ها، روغن­ ها، مواد عطری و … را اضافه کرد. کیفیت مواد اولیه در این مرحله، و نیز کیفیت ترکیب و تولید، منجر به بهبود کیفیت نهایی محصول و افزایش میزان استقبال از آن در بازار خواهد شد.

 

واحد کنترل کیفی

با تولید محصول اولیه، این مایع باید به آزمایشگاه منتقل شده تا کیفیت و استاندارد و ایمنی آن مورد سنجش قرار بگیرد.در این بخش، از تجهیزات مختلفی استفاده خواهد شد؛ از جمله:

 • دستگاه اندازه گیری وزنی و حجمی
 • دستگاه سنجش شیمیایی به منظور بررسی غلظت مواد از جمله رنگ و عطر و مواد فعال
 • دستگاه تست PH باید در محدوده استاندارد سلامت پوست باشد
 • تجهیزات تست رنگ و شفافیت
 • انواع میکروسکوپ های تخصصی: برای بررسی ذرات معلق و مواد خارجی
 • دستگاه تست باکتریایی
 • سیستم تشخیص خودکار
 • سیستم اتوماسیون کیفیت

حضور این تجهیزات در بخش کنترل کیفی، کمک می کند تا محصول اولیه از هر نظر سنجیده شده و عیب و ایرادات احتمالی آن بررسی شود. در صورت لزوم، ممکن است محصول برگشت داده شده تا تغییرات لازم روی آن اعمال شود. اما در صورتی که از تمامی استانداردها برخوردار باشد، به مرحله تولید انبوه خواهد رسید.

واحد پر کردن و بسته بندی

مایع تولید شده از طریق پمپ های ویژه، به بخش پر کردن انتقال پیدا می کند. این مایع باید درون قوطی های پلاستیکی قرار بگیرد. انتخاب دستگاه پرکن مایع دستشویی باید با توجه به غلظت این محصول باشد. این امر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در هنگام خرید دستگاه پر کن مایعات نیز باید لحاظ شود.

تعیین میزان مایع در هر قوطی، با کمک سیستم های تنظیم حجم صورت میگیرد. این کار از کم بودن مایع یا زیاد بودن آن جلوگیری میکند. همچنین میتوان سیستم تنظیم سرعت پرکن نیز خریداری کرد.

 

 

دستگاه درب بند اتوماتیک

سپس نوبت به دستگاه بسته بندی مایع دستشویی میرسد. این دستگاه ها برای بسته بندی محصول نهایی استفاده میشود. در بخش بسته بندی، دستگاه درب بند نیز باید نصب شوند. این دستگاه ها بسته به نوع درب قوطی، آن را بسته و آکبند می کنند. اهمیت درب بند، در حفظ سلامت محصول از خط تولید به بازار است. چرا که با ضعف در این سیستم، احتمال ریختن و هدر رفتن محصول در هر مرحله از فروش وجود دارد.

گاهاً می توان از دستگاه های بسته بندی فیلمی نیز استفاده کرد. این دستگاه کمک می کند تا بسته بندی با کمک فیلم صورت گرفته و بسیار دقیقتر و محکمتر باشد.

در نهایت، با کمک سیستم های اتوماسیون بسته بندی نیز میتوان مدیریت اتوماتیک و دقیقی بر روی روند اجرای کار داشت. در این واحد، دستگاه های لبیل زن و دستگاه های حک تاریخ نیز فرآیند نهایی را روی قوطی مایعات انجام می دهند. بسته به اینکه لیبل و تاریخ در کدام بخش محصول درج میشوند، نیاز است تا دستگاه ها را تنظیم نمود.

 

واحد انبارداری و انتقال بسته ­های مایع دستشویی به بازار

پس از تولید نهایی محصولات آماده شده، این بسته­ ها باید به انبار یا مراکز فروش انتقال داده شوند. استفاده از سیستم ­های انبارداری کمک خواهد کرد تا موجودی انبار، فضاها و … به طور دقیق رصد شوند. عملکرد این دستگاه ها با کمک سیستم تشخیص فراگیر با فرکانس رادیویی است.

برای جابجا کردن محصولات و پالت­ ها می­توان از انواع راکلیفت، نقاله، ترانس­ پالت، و … استفاده نمود. همچنین استفاده از سیستم های اتوماسیون لجستیک به بهینه سازی انتقالات، توزیع و ارسال محصول کمک خواهد کرد.

اهمیت استفاده از بهترین تجهیزات در خط تولید مایع دستشویی

استفاده از بهترین تجهیزات در خط تولید از اهمیت زیادی برخوردار بوده و منجر به افزایش کیفیت محصول، تولید محصولات متنوع با ویژگی های عالی، رضایت بازار و … خواهد بود. این مسائل در مرحله اول سودآوری مالی را به همراه خواهند داشت.

با افزایش کیفیت و به دنبال آن، افزایش رضایت مشتریان، تقاضا در بازار بیشتر خواهد شد.

از طرف دیگر، استفاده از تجهیزات با کیفیت، سرعت تولید را بالا برده و امکان تولید منعطف را نیز ایجاد خواهد کرد. این ماشین آلات مدرن و دارای تکنولوژی روز می­توانند جایگزین چندین دستگاه و نیروی انسانی شده، تولیدی بدون وقفه را ایجاد کنند. محصولات تولید شده توسط آنان کمترین میزان اتلاف، هدر رفتن و ضایعات را دارد.

در نهایت، خرید دستگاه ­ها و تجهیزاتی با کیفیت، نیاز به تعمیر نداشته و هزنیه­های لازم برای تعمیر و توقف خط تولید به حداقل می­رسد.

نحوه خریداری بهترین دستگاه ­های خط تولید

شرکت رادان ماشین ارائه دهنده تمامی تجهیزات خط تولید است. با کمک این شرکت، می­توان تمامی تجهیزات انواع خط تولید را خریداری نمود. شرکت رادان ماشین صفر تا صد دستگاه­ های خط تولید را پوشش داده و به منظور وسعت دادن حق انتخاب مشتریان، از محصول را با تنوع مدل در اختیار خریداران قرار داده است. این امر کمک می­کند تا بتوان از بین گزینه ­های متعدد، اقدام به انتخاب و خرید بهترین دستگاه مطابق با نیاز، بودجه، هدف و … کرد.

به عنوان مثال، انواع مختلفی از دستگاه ­های پر کن در این شرکت موجود بوده که می­توان با مراجعه به سایت رسمی شرکت رادان ماشین، لیست این محصولات، همراه با مشخصات فنی، و نیز قیمت دستگاه تولید مایع دستشویی مشاهده کرد.

حضور تمامی محصولات به صورت یکجا در این مجموعه، نیاز به خرید پراکنده از چندین مرکز فروش را از بین برده و می توان با خاطری آسوده، صفر تا صد تجهیزات را به صورت یکجا از بین محصولات متنوع آن خریداری کرد. محصولات سفارش داده شده در کوتاه ­ترین زمان درب محل مورد نظر ارسال خواهد شد. در زمان خرید و تحویل سفارشات، ضمانت نامه و گارانتی نیز ارائه می­گردد.

این ضمانت­نامه ها تضمینی بر کیفیت محصول خواهد بود و علاوه بر این، خدمات پس از فروش نیز برای مشتریان در نظر گرفته شده است. حضور این عوامل، خریدی مطمئن و با کیفیت را برای مشتریان به همراه خواهد داشت.

بهترین نوع مخزن، مخازن دو لایه و سه لایه هستند. انتخاب مخازن پلاستیکی به این منظور مناسب است. چرا که ضد زنگ و ضد خوردگی هستند.

میکسرهای چرخشی، تراکم پذیر ، دیسپرس، هیدرولیک، خورشید و هموژنایزر می­توانند در این زمینه عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

تجهیزات دست دوم ممکن است از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر باشند؛ اما عمر کوتاه ­تری داشته و به مرور زمان، نیاز به تعمیرات مداوم دارند. این امر منجر خواهد شد تا هزینه زیادی صرف تعمیرات و نگهداری آنان شود. همچنین معمولاً فاقد گارانتی بوده و تمامی هزینه تعمیر بر عهده مشتری خواهد بود. در نتیجه، توصیه نمی­شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *