راهنمای خرید خط کامل بسته بندی

راهنمای خرید خط کامل بسته بندی

وقتی صحبت از خرید خط کامل بسته‌بندی می‌شود، متغیرهای زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر گرفت. از تحقیق در مورد ماشین‌آلات، مدل‌ها و برندها گرفته تا ویژگی‌ها و امکانات هر دستگاه؛ خرید خط کامل بسته‌بندی یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای کسب و کار شما است. هنگام خرید خط بسته‌بندی جدید، باید با انواع دستگاه‌های مورد نیاز برای بسته‌بندی محصولتان آشنا شوید و بدانید که کدام دستگاه برای چه کاری مناسب است. در این راهنمای خرید خط کامل بسته بندی، با تمامی نکاتی که باید هنگام خرید این دستگاه‌های کاربردی بدانید آشنا خواهید شد.

لیست دستگاه‌های خط کامل بسته‌بندی

مهم‌ترین موردی که هنگام خرید خط کامل بسته‌بندی باید به آن توجه کنید، دستگاه‌های مورد نیاز است. فرآیند تولید و بسته‌بندی یک محصول (برای مثال کرم آرایشی) را در نظر بگیرید؛ چه کارهایی باید برای آماده‌سازی این محصول و عرضه آن به بازار انجام شود؟

لیست دستگاه‌های خط کامل بسته‌بندی

ابتدا باید کرم را به داخل ظرف یا تیوپ منتقل کنیم، عملیات درب‌گذاری و پلمپ درب ظروف را انجام دهیم و در نهایت روی هر ظرف لیبل مربوطه را چسبانده و محصولات را داخل کارتن‌هایی جاگذاری کنیم تا برای عرضه آماده شوند. تصور کنید اگر تولیدکنندگان بخواهند برای انجام این فرآیندها از نیروی انسانی کمک بگیرند چقدر هزینه‌بر خواهد بود. به همین دلیل است که دستگاه‌های مختلفی مانند پرکن مایعات، دستگاه درب‌بند، دستگاه لیبل چسبان و غیره در فرآیند بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بهره‌وری را به حداکثر برسانند.

لیست دستگاه‌های خط کامل بسته‌بندی برای هر کسب و کار و تولیدکننده‌ای با توجه به محصولات آن متفاوت خواهد بود، اما به صورت کلی دستگاه‌هایی که می‌توان در خط بسته‌بندی از آن‌ها استفاده کرد عبارتند از:

  • دستگاه پرکن مایعات
  • دستگاه لیبل چسبان
  • دستگاه درب بند
  • دستگاه کارتونینگ
  • دستگاه شیرینگ پک
  • میز ترافیک
  • و غیره

چه موادی را می‌خواهید با این دستگاه‌ها پر کنید

اکنون که با دستگاه‌های خط بسته‌بندی آشنا شدیم، می‌توانیم به نکات خرید خط کامل بسته بندی بپردازیم. اولین متغیری که باید در نظر بگیرید، محصول شماست: کسب و کار شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند؟ محصولات تولیدی شما چیست؟ با در نظر گرفتن ماهیت محصول خود (مایع یا جامد، غلیظ یا رقیق، اسیدی یا غیر اسیدی، کف کننده و غیره) می‌توانید نسبت به خرید خط کامل بسته‌بندی اقدام فرمایید.

چه موادی را می‌خواهید با این دستگاه‌ها پر کنید

بنابراین طبق راهنمای خرید خط کامل بسته بندی، بسته به نوع موادی که می‌خواهید بسته‌بندی کنید، تعداد و نوع دستگاه‌های مورد نیازتان متفاوت خواهد بود. برای مثال، تصور کنید شما تولیدکننده نوشیدنی گازدار هستید. برای عرضه این محصول به بازار، نیاز به یک خط کامل بسته‌بندی خواهید داشت که از دستگاه پرکن مایعات رقیق (دستگاه پرکن اورفلو)، دستگاه درب‌بند، دستگاه لیبل چسبان و شیرینگ پک یا کارتونینگ تشکیل شده باشد. حال تصور کنید شما تولیدکننده خمیردندان هستید: در این صورت باید به جای دستگاه پرکن مایعات، دستگاه پرکن تیوپ خریداری کنید. البته می‌توانید بسته به نیاز خود، دستگاه‌های دیگری را نیز به این خط بسته‌بندی اضافه یا از آن حذف کنید.

نوع درب ظروفی که در این خط بسته‌بندی می‌شوند چیست؟

همانطور که پیش‌تر در این راهنمای انتخاب خط کامل بسته بندی گفتیم، یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که باید در خط بسته‌بندی وجود داشته باشد، دستگاه درب بند است. این دستگاه‌ها با بسته‌بندی و پلمپ کردن صحیح درب بطری‌ها یا ظروف، به افزایش طول عمر و دوام محصولات کمک کرده و حمل و نگهداری آن‌ها را آسان‌تر می‌سازند.

نوع درب ظروفی که در این خط بسته‌بندی می‌شوند چیست؟

از آنجا که محصولات در ظروف و بطری‌های متنوعی به بازار عرضه می‌شوند و این ظروف درب‌های متفاوتی دارند، نمی‌توان از یک نوع دستگاه درب ‌بند برای همه آن‌ها استفاده کرد. از این رو، شما به عنوان تولیدکننده باید با محصول خود به خوبی آشنا بوده و بدانید ظرف نگهدارنده آن چه نوع دربی دارد. از رایج‌ترین انواع دستگاه‌های درب‌بند که برای درب‌گذاری محصولات مختلف استفاده می‌شوند، می‌توان به دستگاه درب ‌بند ویال، دستگاه چوب‌پنبه زن، دستگاه درب‌بند سربطری آلومینیومی، دستگاه درب‌بند سر قوطی و دستگاه درب‌بند تشتک زن اشاره کرد.

شما همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که دستگاه‌های درب‌بند دارای تعداد هدهای متفاوتی هستند. برای مثال می‌توانیم به دستگاه درب‌بند دو هد، هشت هد و … اشاره کنیم که هر کدام بر سرعت و میزان تولید، تأثیر متفاوتی می‌گذارند.

صنعتی که می‌خواهید برای آن محصول تولید کنید چیست

فارغ از اینکه در چه صنعتی فعالیت می‌کنید (مواد غذایی، آرایشی بهداشتی، شیمیایی، دارویی و غیره)، احتمالاً می‌دانید که هر صنعتی استانداردهای تعریف‌شده و منحصر به فردی دارد که باید در محصولات مربوط به آن رعایت شود. برای مثال، رعایت این استانداردها در صنایع حساسی مانند صنایع دارویی یا مواد غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا این محصولات به صورت مستقیم وارد بدن شده و نباید خطری را برای مصرف‌کنندگان به دنبال داشته باشند.

صنعتی که می‌خواهید برای آن محصول تولید کنید چیست

با در نظر گرفتن صنعت و حوزه کاری خود، استانداردهای مربوطه را مطالعه کرده و مطمئن شوید که دستگاه‌هایی را خریداری می‌کنید که با در نظر گرفتن تمامی این استانداردها ساخته شده‌اند. دستگاه‌های تولیدشده توسط شرکت رادان ماشین همگی با در نظر گرفتن استانداردهای روز دنیا ساخته شده‌اند و از این نظر گزینه‌های ایده‌آلی برای کسب و کارها در صنایع مختلف به شمار می‌روند.

چه میزان تولید و سرعتی مد نظر شماست

آخرین نکته مهمی که باید در این راهنمای خرید خط کامل بسته بندی به آن بپردازیم، میزان و سرعت تولید کسب و کار شماست. اگر بخواهیم کسب و کارها را در سه رده شرکت‌های کوچک و تولیدی‌های خانگی، کسب و کارهای متوسط یا کارخانه/واحد تولیدی بزرگ تقسیم کنیم، فکر می‌کنید کسب و کار شما در کدام گروه قرار گیرد؟

راهنمای خرید خط کامل بسته بندی

مقیاس کسب و کار شما تأثیر مستقیمی بر میزان تولید و عرضه محصولتان خواهد گذاشت. اگر یک کارخانه یا واحد تولیدی بزرگ دارید، قطعاً به یک خط بسته‌بندی مجهز و تمام اتوماتیک نیاز خواهید داشت که به سرعت کارها را انجام دهد و تعداد زیادی از محصولات را در یک روز برای عرضه به بازار آماده سازد. از سوی دیگر، اگر صاحب یک کسب و کار خانگی کوچک هستید، ماشین‌آلات دستی یا نیمه اتوماتیک نیز می‌توانند گزینه مناسبی برایتان به شمار روند.

سایر نکات

  • هنگام خرید خط کامل بسته‌بندی، فضایی که در اختیار دارید را مد نظر قرار دهید و سعی کنید اگر فضایتان محدود است، تنها دستگاه‌های کلیدی را خریداری کنید.
  • توصیه می‌شود از خرید دستگاه‌های دست دوم اجتناب کنید زیرا معمولاً این دستگاه‌ها عمر مفید خود را کرده‌اند و به سرویس و تعمیرات پی‌درپی نیاز خواهند داشت.
  • به جنس دستگاه‌ها توجه کنید. بخصوص اگر در صنایع شیمیایی فعالیت دارید، باید دستگاهی با جنس مناسب بخرید که با محصول شما واکنش نشان ندهد و برای مصرف‌کنندگان خطری در پی نداشته باشد.

سوالات متداول

تکنولوژی پنوماتیک در دستگاه‌های بسته‌بندی چیست؟

دستگاه‌هایی که با کمپرسور باد کار می‌کنند، از تکنولوژی پنوماتیک بهره می‌برند که منجر به مصرف کمتر برق و نیاز به فضای کاری محدودتر می‌شود.

خط کامل بسته‌بندی

انواع سبک‌های بسته‌بندی محصولات کدامند؟

سبک بسته‌بندی محصولات یکی از مواردی است که باید هنگام خرید خط بسته‌بندی مد نظر قرار دهید. محصولات مختلف را می‌توان داخل سلفون، کیسه، کارتن، قوطی، ظروف یکبار مصرف و کیسه‌های نایلونی بسته‌بندی کرد.

سخن پایانی

خرید خط کامل بسته‌بندی بدون داشتن اطلاعات کافی می‌تواند کاری دشوار به نظر برسد اما با یادگیری نکاتی که باید حین خرید این ماشین‌آلات کاربردی در نظر داشت، مسئولیتی که بر عهده شماست ساده‌تر خواهد شد. به همین دلیل، در این راهنمای خرید خط کامل بسته بندی تمامی نکاتی که باید مد نظر قرار دهید را بازگو کردیم. با در نظر داشتن موادی که می‌خواهید بسته‌بندی کنید، درب ظروف، استانداردهای صنعت و میزان تولید کسب و کارتان، می‌توانید یک خط بسته‌بندی ایده‌آل را خریداری کنید.

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام، می‌توانید از طریق شماره‌ها 09120550895– 09101049199 با کارشناسان فروش رادان ماشین تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *